| IoanaMihaela5267 a întrebat:

Buna TPU, am intretinut relstii sexuale cu iubitul meu cu prezervativ, dupa ce a terminat am stabilit sa ne mai "jucam" din greseala acesta a introdus penisul in vagin de doua ori nu foarte adanc. Pentru a fi siguri am luat pastila de a doua zi dupa 10-11 ore, mai exact escapelle si am o durere usoara la sani, credeti ca s-a meritat sa iau pastila? Ar mai trebui sa iau o pilula?

1 răspuns:
| ziustin a răspuns:

Buna. Eu zic ca ai facut foarte bine. Este clar ca el daca si-a dat si drumul, avea sperma pe penis. Deci ca sa fie 100% safe, ai facut foarte bine. Dar daca va jucati asa, mai bine foloseste niste ovule anticonceptionale locale. Durerea de sani este de la escapelle si s-ar putea inclusiv menstruatia sa se deregleze de la ea.