| melymel a întrebat:

Buna TPU am iubit mult un baiat dar nu s-a putut si m-am combinat cu cineva ca sa il pot uita pe fostul. Oare e bine ce am facut?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este bine dacă te simți și împlinită cu actualul!
Pa, pa.

| mona a răspuns:

E bine ca te-ai combinat cu altul

| DNSK a răspuns:

Nu cred ca e ok. am facut si eu asta si n-a mers. am iesit amandoi raniti din relatia aia.mai bine singur decat in compania nedorita.

| Alexutsa_2737 a răspuns:

PAi nu stiu ce sa zic. Si eu am fost in situatia ta si pot spune ca mi-a fost mai greu deoarece cand ma uitam la acel baiat, ma imbratisa, ma saruta imi era gandul la fostul, acum depide, daca tu crezi ca sentimentele pentru fostul sunt chiar atat de profunde mai aseapta pun sa iti mai treaca, la un moment dat o sa simti nevoi sa il ranesti pe actualul deoarece o sa simti ca te razbuni pe fostul. Eu exact asa am patit. Iti spun din propria experienta. Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodată nu voi fi de acord cu asta.E ca şi cum l-ai considera rezerva ta.
Din punctul meu de vedere, nu e bine.
Există 2 posibilităţi: să ajungi să-l iubeşti sau să nu-l iubeşti niciodată cum se aşteaptă el.
Dacă nu vei reuşi să ai sentimente puternice pentru actualul îl vei face să sufere enorm,mai ales dacă ţine la tine.
Ţi se pare corect? Mie nu.
Cel mai bine este,ca atunci când iubeşti pe cineva şi nu poţi fi cu el, să stai singură, să analizezi lucrurile, să cunoşti alţi tipi, dar să nu te avânţi într-o relaţie doar aşa, ca să-l uiţi pe fostul. Poate nu vei reuşi şi-i vei provoca suferinţă celui de lângă tine.

Sărbători fericite.

| blueheart a răspuns:

Hei! Nu cred ca procedezi bine asa. Stiu ca suferi ca nu esti cu cel pe care-l iubeai, dar avand o relatie cu alta persoana nu te va face sa-l uiti. Trebuie sa lasi trecutul sa fie trecut pentru a trai in prezent si a fi fericita in el si in viitor. Daca nu vei putea tine la noul prieten ce vei face? vei trece la urmatorul doar ca sa-l uiti pe el? Trebuia sa-ti petreci putin timp cu tine, sa te regasesti si sa fii pregatita pentru o relatie noua. Cum crezi ca s-ar simti cel cu care esti acum daca ii vei spune adevarul? Folosit. Si are dreptate. Toti avem dreptul la fericire. Cred ca ar fi bine sa vorbesti cu actualul prieten si sa-i spui adevarul. Daca tine la tine va incerca sa te faca sa-l uiti pe fostul iubit si sa claditi impreuna o relatie frumoasa bazata in primul rand pe sinceritate, pentru ca acum traiesti o minciuna si nu vei putea fi fericita in acest fel.
Succes! happy

| Fulbaster a răspuns:

E chiar recomandat sa faci asta!

| deepinlovewithyou a răspuns:

Intr-un fel e bine, poate ca prietenul tau actual te poate face sa uiti de fostul. Acuma, daca te-ai complicat cu altcineva, vezi sa nu te faca sa suferi happy
Dar, nici tu sa nu-ti bati joc de el, ca vad ca mai mult te-ai combinat doar ca sa-l uiti pe fostul. Oricum, ai grija!