| 亞XxcreaammyXx亞 a întrebat:

Buna TPU am nevoie de ajutor eu am facut sex cu unu baiat si ramas insarcinata si au trecut deja o luna de cand sunt insarcinata cu el si numai eu si el stim asta nimeni alt cineva nici parinti sa rog ajutor sunt disperata chiar nu stiu ce sa fac nu vreau sa fac avort ca as putea ramane cu el pe constiinta ca am omorat un copil nevinovat e doar vina mea ca am rams insarcinata stiu dar ajutor spuneti-mi voi ce sa fac plizzzzzzzzz dau fundita + votbatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Cati ani ai? ai macar o relatzie cu baiatul respectiv? sau doar a fost o partida d sex?
parerea mea e sa faci avort,nu merita sa-ti straci viata d p acum! iti imaginezi un copil,crescand alt copil?
cam nasol, daca vrei sa-l pastrezi, trebuie sa l sp parintzilor! o sarcina e ceva serios.plus ca nu va putea fi ascunsa pentru mult timp.
stiu ca esti distrusa si ca suferi mult,dar nu da vina doar p tine! ai facut singura sex? baiatului unde naiba i-a fost capul? nu stie ca exista prezervative?
ia-ti inima in dinti si sp mamei, sau cu care dintre parintzi t intelegi mai bine, chiar nu-i d joaca...asteaptate la momente grele!
daca mi-ai explica mai bine situatzie poate te-as ajuta mai mult!
ai grija d tine!

25 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai si apoi cu ai lui casatoriti-va civil asa incat copilul vostru sa aiba o familie, gasiti-va cate o ocupatie din care sa va intretineti (macar un part-time sau un job la domiciliu).

| Chimilica a răspuns:

Pai chiar nu ai cum sa faci avort! In primul rand ai riscul sa mori pentru ca esti deja in prima luna. Si puteai sa iei la inceput pilula de a 2-a zii. Nu ai ce sa mai faci decat sa ascunzi asta pana ce burta se va marii incat ceilalti sa observe. Apoi va trebuii sa plecati undeva. Parintii tai fii singura ca o sa-l dea in judecata pe iubitul tau! Asta ar fi solutia. Pup, ai grija de bebelus!

| Papusik a răspuns:

Pai nu ai precizat cati ani ai. Daca ai sub 16 nu cred ca ar fi bine pentru tine si copil sa-l pastrezi.
Noi chiar daca spunem sa-l pasttrezi sau nu tu tot cu parerea ta ramai
Daca vrei sa-l pastrezi, pastreaza-l, noi nu aveam cum sa-ti schimbam parerea.
Dar cred ca ar fi mai bine sa afle si parintii tai.
O sa inteleaga pana la urma.

| NoChanceForUs a răspuns:

Avortul cu riscuri mai putine se face intre 2 si 3 luni. Vrei sex fara Durex, asta patesti.

| christinebubu a răspuns:

Pai stabileste o intalnire cu el si parintii tai.
ca are si el partea lui de vina.
si ajungeti la o decizie.
imi pare bine ca nu vrei sa faci avort.
asta depinde si de varsta ta.
dar in mare, trebuie sa suporti consecintele

| anca174 a răspuns:

Sti ce inseamna un copil? o sa iti schimbe toata viata, daca te saturi nu prea ai cum sa renunti la el.
vorbeste cu parintii tai sau daca iti e frica vb cu psihologul scolii el te va ajuta sa ii spui alor tai.
Si app pentru cine spunea ca esti in prima luna si nu poti face avor
ba da avort se face pana in 2 jum. acum depinde si de varsta. dar vb cu ai tai, daca prietenul te paraseste si ramai singura cu copilul ce o sa faci?

| anca174 a răspuns:

Nu e doar vina ta. sexul se face in 2 deci amandoi sunteti responsabilibig grin daca el e mai mare decat tine atunci chiar ar fi trebuit sa dea dovada de mai multa responsabilitate si sa aiba grija de tine(sa foloseasca prezervativ, sa nu se termine in tine macar sau sa iti ia pastila de a doua zi )

| Venator a răspuns:

Cum d-zeu sa omori un copil daca el nici nu s-a creeat macar 20% angry. Eu nu inteleg dc avort=crima. Copilul nici nu s-a format. Pana nu iese prin p**** nu e viu. Asa ca fa avort ca esti oricum prea mica sa cresti un copil si data viitoare spune-i aluia cu care te... sa isi puna prezervativ sa nu mai aveti asemenea surprize

| Irinna a răspuns:

Intrebarea mea este cati ani ai?
Daca ai peste 16 ani pastreazal.Fa-ti curaj si spune-le parintilor, acum nu mai au ce sa-ti faca. Spunele ca iti pare rau, dar ca ii vrei alaturi de tine.

| lavyBandB a răspuns:

Ok...c varsta ai? daca esti majora si ai posibilitatea de a tine copilul nu face avort si tine.l dar spune-le parintilor cat de curand. Daca esti minora vb cu ai tai si cu prietenul tau si vedeti cum faceti pentru ca sarcina avanseazahappy

| 4ever_5725 a răspuns:

Pai daca nu vrei sa faci avort il nasti sil cresti ce poti face alcv...bafta

| hamster a răspuns:

Cati ani ai?

| steamy a răspuns:

Vorbeste cu maikta

| ruginiz a răspuns:

Dc mai intrebi. nu vrei sa faci avort, nu face. ce dracu mai ramane de facut in cazul asta? luminata mica, pastrezi copilu' duh.

| anny09 a răspuns:

Http://provitabucuresti.ro/ Poti sa iei legatura cu un membru provita si ti se va oferi ajutor. Citeste cu atentie ce se scrie pe siteul pe care ti l-am dat si gandeste-te foartee bine pentru ca eu sunt convinsa ca iti va parea rau. Informeaza-te inainte sa iei o decizie.

| ParanoidOwl a răspuns:

Pai si ce crezi ca poti sa faci? tot doua solutii sunt: ori il avortezi, ori il faci. in primul rand, da dovada de un strop de maturitate si vorbeste cu ai tai, pentru ca problema asta nu o sa dispara de la sine! cu o viata nu te joci, mai ales cand alegi sa il pastrezi. mai ai doar doua luni sa te decizi, apoi va fi prea tarziu. gandeste-te bine cum iti va afecta un copil viitorul si viata si vorbeste si cu 'tatal'. la randul lui, e de bun simt sa te sustina, insa se stie cum sunt majoritatea baietilor in probleme de tipul asta. oricum, tu decizi. avortul nu e un lucru bun, dar nici condamnabil, depinde de circumstante. avortand, iti vei duce viata mai departe, nu va fi usor, dar dupa avatar si denumire nu iti dau mai mult de 18 ani, ceea ce inseamna ca daca il vei pastra iti vei distruge viata si poate si pe a lui. sa fii o mama tanara nu e o solutie. si nu mai astepta, infrunta realitatea! cu cat mai repede, cu atat mai bine!

| Dex_6605 a răspuns:

Fa avort cat mai devreme di ncauza ca cu cat fatul are mai multel uni cu atat avortul e mai periculos si pana la urma nu-i o viata inca daca n ua atins 3-4 luni lol nici nu gnadeste... dar intai spune-le parintilos cand sunt intr-un mod bun(le strici ziua dar asta e...)

| JustRally a răspuns:

Trebuie sa ii zici, e ceva foarte serios.
O sa ramana socata, poate iti va tine putina morala, dar nici atata pentru ca trebuie sa te sustina nu o sa stea ea sa te certe pana la 30 de ani sau mai stiu eu cestraight face.
Parintii tai vor fii langa tine orice s-ar intampla, sfatuieste-te cu mama ta, e cel mai sigur asa si in plus daca nu ii zici acum, tot o sa afle fie ca vrei fie ca nu. Oircum grabeste-te cat mai poti sa nu fie dupa prea tarziu.
Bafta.:* Ai grija.

| AddaXD a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa le spui parintilor si sa faci avort. Chiar nu este bine ce ai facut, dar nu poti ascunde pentru mult timp. Ceilalti vad ca au zis sa il pastrezi daca ai peste 16 ani, dar nici asta nu este o idee buna. Ce? Daca ai 17 este bine sau ce? Nu este oricum bine ca s-a intamplat asta daca esti inca adoolescenta.

| Gumitsăă a răspuns:

Pai, de acum sa va asumati raspunderea pentru asta iar parintii ar trebui sa afle imediat de acest lucru. Il nasti (nici eu nu recomand avortul) laughing Pai sfatul meu este sa afle parintii pentru ca ei stiu ce este de facut.Dar de mentionat, cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti dau un sfat:mai bine sfatuite cu mama ta. Povestestei ce s-a intamplat si cum. Ea te va intelege cel mai bine.

| MollyAikka a răspuns:

Deci... a trecut cam mult timp de cand ai postat intrebarea... ai pastrat sau nu copilul?

| 亞XxcreaammyXx亞 explică (pentru MollyAikka):

Noo. am facut avort in a 2 luna.

| KOutro a răspuns:

Deci te duci la parinti si le spui frumos ce ati facut le explici cu frumosu si trebuie sa inteleaga si sa te sprijine. Le spui ca nu iti doresti un avort ca vrei sa cresti copilul si restul ramane de vazut! Pana la urma o sa vada!

| Ladysexy a răspuns:

Nai ce decat avort sau du-te la doctor poate mai poti lua niste pastile ca sa te scape de sarcina daca nu spune-i mamei neaparat :*