| Laura20035647 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Ma aflu intr-o situație cam ciudata. Ieri i-am cerut cerere de prietenie pe Facebook crush-ului meu care este cu un an mai mic decât mine.In scurt timp, acesta mi-a trimis un mesaj in care m-a întrebat cine sunt. I-am spus ca am fost la un bal împreuna cu o colega(fiindcă gen a fost și el cu noi, dar nu a vorbit cu mine, doar cu prietena mea) și a spus "sigur". Tind sa menționez faptul ca am vorbit in maghiara și este o limba pe care nu o stăpânesc prea bine și acum o invat.

Ar trebui sa îi mai scriu? Voi ce credeți ca ar trebui sa fac? Cum sa ma apropii mai mult de el?

Va mulțumesc dacă ați avut răbdare sa citiți tot.

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Lucrurile ar trebui sa mearga de la sine, natural, in conditii normale. Daca se forteaza, nu va rezista mult "relatia".
Daca el e timid, nu te opreste nimic sa inaintezi tu.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce fel de crush il consideri daca el nici nu te cunoaste?

| Violleta2022 a răspuns:

Ar trebuii sa incetezi sa-i mai faci avansuri unui copilas!
Baietii se dezvolta cu 2-3 ani mai incet decat fetele. ori la voi, in perioada asta, el este ca un copilas foarte mic pe langa tine si evident este speriat de cererea si inteventia ta.
Ia o pauza i daca el vrea sa vorbeasca cu tine, te va cauta el.

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici...Da, scrie-i.