| Bice a întrebat:

Buna TPU.Am nevoie de ajutor.Nu stiu ce sa fac. M-am certat cu prietenul meu.Situatia sta cam asa : acum o saptamana, m-am suparat fiindca el a devenit distant si nu-mi acorda atentie. I-am spus asta si am crezut ca a inteles. Dar, de fapt, mi-a spus ceea ce vroiam sa aud.Si asta dupa ce a discutat cu o prietena de-a mea. Ce ma deranjeaza este ca fata aceea are o reputatie de "distrugator de relatii" - se amesteca unde nu ii este locul.Plus ca ei i-a placut de prietenul meu si el a parut interesat de ea...
In fine, i-am facut pe amandoi sa-mi promita ca nu vor mai vorbi despre mine.Astazi am aflat de la ea (s-a dat de gol) ca vorbeste cu el zilnic.
Sincer, nu stiu ce sa ma mai fac.Am jucat adevar si provocare si tot de la ea am aflat ca el m-a mintit de cateva ori.Stiu ca imi ascunde lucruri, dar nu stiam ca ma si minte.
Ma simt pe dinafara.Sunt un fel de victima a "comploturilor" lor. Iau in calcul si despartirea.

Răspuns Câştigător
| xKitiiii a răspuns:

Hei Bice.happy
Da-i papuci, atat timp cat ai dicutat deja cu el, iar situatia a ramas neclintita, atunci nu mai ai ce face, si folosesti varianta DESPARTIREA.
Dar totusi nu te pripi, cine stie?, poate vrea sa iti faca un cadou, si a apelat la una din prietenele tale.
Daca nu e asa atunci stai flex sunt multi baieti pe lumea asta, chiar si prea multi. :* Sper ca te-am ajutat happy
Pa Pa. Funda :d

| Bice explică (pentru xKitiiii):

I-am reexplicat situatia si sper sa inteleaga.Cat despre "prietena" mea, lucrurile n-au fost atat de pajnice.

| xKitiiii a răspuns (pentru Bice):

Pai si a inteles sau nu ...Desparte-te de el si traieste-ti viata! :*

| Bice explică (pentru xKitiiii):

A inteleswinking

| xKitiiii a răspuns (pentru Bice):

E ok atunci :*

5 răspunsuri:
| xvladx1234 a răspuns:

Buna ar trebui sa il tratezi cu putina indiferenta pana isi v-a da seama ca a gresit si se v-a intoarce el la tine, foloseste tot timpul psihologia inversawinking merita bafta