| Alina170897 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru. De 4 ani sunt in clasa cu un baiat cu care pana acum nu am avut deloc tangente. Stiam ca ii place de o colega de foarte mult timp,doar ca nu stiam cine e respectiva,deoarece el nu a dat un nume. De cateva zile s-a mutat in fata mea,vorbeste mereu cu mine,glumeste,ma tachineaza,etc. Colegele spun ca ii place de mine,doar ca eu nu stiu ce sa zic. Noi suntem total diferiti,fizic vorbind (el e mai slab decat mine). Ma tot roade curiozitatea, si as vrea sa stiu si parerea voastra daca se poate. Multumesc. Dau Funda. happy

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca este mult prea timid si nu va indrazni sa te abordeze el primul.Trebuie sa preiei tu initiativa daca consideri ca ar merita sa deveniti ceva mai mult decat niste simpli colegi. Sa stii ca s-au egalizat valorile si nu mai este apanajul exclusiv al baiatului de a-i cere mana iubitei, astfel ca o astfel de actiune initiata de fata a devenit un fapt considerat ca fiind ceva absolut normal. Succes.

3 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Un baiat daca te place te va invita la suc sau intalnire in oras ca mai apoi sa te sarute, el doar socializeaza cu tine nu iti aprinde calcaiele prea mult

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Prea putine detalii pentru a-mi da seama daca baiatul este atras de tine. Dar daca esti in prioritatea lui sociala si radeti impreuna si va simtit bine, ai putea fi tu fata de care ii place din clasa.

| OMFGConrad a răspuns:

E posibil sa te placa si e posibil la fel de bine sa se dea bine pe langa tine ca sa-ti castige increderea (poate esti prietena cu cea pe care o place el) / sa afle cat mai multe detalii despre fata pe care o place.