| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru hmm nu a fost prea frumos din partea mea ce am facut dar nhoa... azi am fost la prietena mea acasa ca a plecat din localitate cateva zile si si-a uitat un tab de la mess pornit straight face mda faza-i ca unu de a XII se dadea din 2 in 2 minute la ea a invitat-o la suc dar ea a refuzat dar tipul nu a renuntat si acum vb doar cu :X:X:*:* ala se tot roseste si ea la fel straight face si-s thinking mda poate-s doar eu foarte gelos dar nah nu as suporta sa o pierd ca o iubesc enorm ( am grija de ea tot timpul am scos-o din multe necazuri, ii fac complimente toata ziua, incerc sa-i readuc tot timpu zambetul pe buze ) ea-mi spune ca doar pe mine ma iubeste ca-s cel mai bun lucru din viata ei si nu stie ce s-ar face fara mine dar in ultimele zile a fost destul de distanta cu mine straight face habar n-am ce sa zic... Multumesc de ajutor happy

Răspuns Câştigător
| plictisitrau a răspuns:

Daca ea chiar te iubeste iti zic eu ca nu o sa aleaga sa te lase pe tine pentru ala, pe langa asta din cate spui tu la refuzat.ia spune-mi tu daca ai vrea sa scoti o fata la un suc si vezi ca te refuza, ai renunta asa repede? ai mai incerca.ala tot incearca, desii nu cred ca o sa obtina nimic. Totul tine de cum te comporti tu cu prietena ta, aici e vorba doar de voi doi. Gelos? de cele mai multe ori gelozia e o calitate, asta arata ca ti la acea persoana si ca ai grija de ea, dar nici sa exagerezi nu e bine. Ai putea sa porti o discutie cu prietena ta, dar ai grija cum ii vei spune.

| FallenDemon a răspuns (pentru plictisitrau):

Mda la asta m-am gandit si eu mersi de ajutor big grin

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Spune-i direct "am observat ca se cam uita ala de-a 12a la tine.E cazul sa-mi fac griji?",fara s-o pregatesti si fara sa ai vreo introducere.
Daca o vezi ca se pierde si se inroseste intr-adevar, chiar iti poti face griji!
Din moment ce tu esti atat de corect, nu pot intelege de ce simte nevoia sa se mai "joace" si cu altul!

| FallenDemon a răspuns (pentru greece12):

happy O sa ma gandesc si la varianta ta mersi de ajutor big grin

| 0IoAnA0 a răspuns:

Daca ai vazut cu ochii tai ca a refuzat atunci care e problema ta?laughing. si faptul ca e distanta poate are si ea problemele ei.bafta!happy

| dia200 a răspuns:

Asa ii si pr meu mi citeste toate conversatiile si scuzma catzi zic esti paranpoi si eu vb asa cu baieti si urasc cand ma ia la rost ca dcam pus :*, oncearca sa nu exagerezi.afla prima data povestea apoi trge concluziile

| FallenDemon a răspuns (pentru dia200):

Nu-i citesc toate conversatiile straight face asta am citit-o din intamplare, ok o sa mai cercetez mersi de ajutor happy

| emmemma96 a răspuns:

Parerea mea este ca daca o fata este fidela atunci sa fie fidela pana la maxim! Asa sunt eu si prietenul meu si ne merge foarte bine. Daca o fata vorbeste cu altu nu ai de ce sa te ingrijorezi (DOAR DACA ITI DA EA DE BANUIT), si tu nu ai facut nimic rau. Ar trebui sa fie mai atenta cum vorbeste cu altii ca pentru ea nu cred ca inseamnca ceva ":X,:* " dar pentru tine sigur inseamna. Vorbeste cu ea deschis si daca incepe sa iti faca scandal, ori o pui pe ea in aceeasi situatie ca sa vada cum e, ori : tine'o sub papuc! E a ta! happy Bafta.

| FallenDemon a răspuns (pentru emmemma96):

Ok o sa vorbeschappy cu ea mersi de ajutor big grin

| BeetleJuice a răspuns:

Mah "antipaticule" si pe aici ai ajuns laughing eu credeam ca stai numai la religie sa faci misto de crestinilaughingrolling on the floor

| Vasy10 a răspuns:

Poi Intreab-o daca te mai iubeste si inca tine la tine si sai dea iggnor aluia.Bafta in continuare.