| madalina1127 a întrebat:

am nevoie de cateva sfaturi deoarece nu stiu ce sa mai fac sad Am o relatie cu un tigan de 9 luni..eu tin la el mult dar lumea ma condamna, vorbeste urat despre mine iar majoritatea imi spun ca mi-am stricat complet reputatia. Precizez ca el este insurat, iar parintii nu accepta ca el sa aiba o relatie cu o romanca. Sotia lui este insarccinata in 5 luni. (cand am aflat de sarcina ei, am vrut sa ma despart de el dar mi-a explicat ca nu este copilul lui.....in fine,nu l-am crezut,dar sa zicem ca am acceptat). Ma simt condamnata de toata lumea, iar partea cea mai proasta este ca cineva din familia mea stie si mor de frica sa nu ii spuna tatalui meu, pentru ca NU ar fi de acord niciodata! HELP!

Răspuns Câştigător
| UrbanGurlx a răspuns:

Buna. In primul rand cred ca si tu ai o problema cu natiile in general si zic asta pentru ca eu la randul meu am avut o relatie cu un african iar lumea era impotriva mea dar nu m-a interesat, pentru mine nu a contat natia sau culoarea. Era la fel ca si mine. Iar tu punandu-i eticheta de tigan e altceva, in fine. Lumea vorbeste si de fapt nu ar trebui sa te intereseze, tu stai cu el nu cu lumea.Ar trebuii sa nu te doara nici in cot.As fii curioasa totusi ce varsta ai happy dar problema mai mare e ca el este insurat si mai are si o femeie insarcinata. Daca nu era copilul lui nu cred ca mai erau impreuna. nu cred ca un tigan ar accepta ca femeia lui sa ramana insarcinata cu altul sincer si poate ar fi mai ok sa renunti. Nu isi are rostul iar daca tatalui tau nu i-ar convenii, as fii de acord cu el. Meriti mai mult, nu pe cineva insurat. Baieti..lumea plina.Treci peste, uita-l.E insurat, are femeie si un copil ce urmeaza sa vina pe lume! Oricine poate spune o miciuna. si sa nu mai zic ca din chestia asta iti poti face si tu probleme la randul tau.

| madalina1127 explică (pentru UrbanGurlx):

MULTUMESC pentru intelegere si pentru ca nu jignest ca altii! Am 17 ani, si tin mult la el, dar a venit timpul sa pun punct! A fost frumos cat a fost...acum,asta e! Imi pare rau, dar nu am ce face.

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Atata timp cat tu te simti confortabil fiind cealalta femeie, acre se multumeste cu firmu=iturile sotiei, care este folosita strict pentru sex si care nu conteaza nici cat un caine, de ce te uiti in gura oamenilor? Tu nu te respecti deloc, accepti rolul unei prostituate, trebuie sa accepti ca lumea te priveste astfel si ca este alegerea ta. Asuma-ti alegerea si traieste cu ea fara sa te uiti in gura oamenilor de onoare, fiindca oricum tu nu mai ai nici o legatura cu onoarea si nici nu vei mai putea avea vreodata. Daca tu te uiti linistita in oglinda, ar trebui sa-ti fie suficient.

| CherryLove a răspuns (pentru Brigaela):

Brigaela ti-as da funda pentru acest raspuns. Nu cred ca putea cineva sa sublinieze mai bine aceste aspecte.

| madalina1127 explică (pentru Brigaela):

Deci precizez ca NU am avut relatii sexuale cu el, si mi-a spus ca nu ar fi capabil sa prfite de mine niciodata! Am inteles ca este o greseala, am sa o rezolv, dar decat sa jigniti, mai bine pastrati-va comentariile pentru voi! MULTUMESC!

| Oana92 a răspuns (pentru madalina1127):

Si tu il crezi, adica sincer, isi inseala sotia insarcinata cu o minora si tu te astepti sa nu te foloseasca? Cine inseala o data o va face mereu, indiferent de persoana pe care o inseala. Daca nu vrei sa fi jignita nu rani persoanele din jurul tau, iar daca nu poti accepta parerile noastre nu le mai cere!

| Brigaela a răspuns (pentru madalina1127):

Adevarul este neutru, nu ai de ce sa te simti jignita de el. Chiar si fara sex, la nivel moral tot ce ti-am zis este real si nu vad de ce nu ti-ai asuma faptele tale.

| mgtow a răspuns:

Si tu ai vina ca te-ai bagat peste el avand copii asa ca nu vei ajunge nicaieri si trebuie sa il lasi.

| ascovit a răspuns:

Nu ca ar fi vroe problema etnia 9momentan) insa trebuia sa te gandesti ca este insurat, ca e sau nu copilul lui el are o familie, are trai alaturi de acea femeie care poate chiar il iubeste. Gandeste-te la acea femeie sau de ce nu, la copil. In orice caz cpilul are de suferit, nu stiu daca ti-ar place sa ai pe constiinta un copil crescut fara tata ( inc auzl in care isi va parasi sotia pentur tine) sau pune-te in locul copilului in urmatoarea situtatie, tatal tau sa umble cu alta femeie, ca doar de, ce tie nu iti place altuia nu ii face.
Tu cati ani ai totusi, in orice caz cred ca ai destul timp sa iti refaci viata. Avand in vedere ca suporti o astfel de relatie banuiesc ca esti tanara, si iti plac lucrurile tinute in secret, in cazul asta de tatal tau, si probabil aceasta "dragoste" a ta nu este decat un moft.
Tu mai ai stima de sine? Te simti confortabil in pielea ta? Intreb pentru ca nu e bine ceea ce faci tu, fiind pe ppost de amanta.
Ar fi mai bine sa il parasesti ( pentru binele amandurora si nu numai) si sa iti vezi de viata ta.

| dayana007 a răspuns:

Nu faptul ca e tigan e problema ci ca are o femeie gravida.copilul e al lui fara indoiala, el spune ce vrei tu sa auzi! rromi nu ar accepta o pata si mai ales un copil din flori e strigator la cer pentru ei.renunta la el caci in viitor o sa ti fie greu sa te "asezi la casa ta" cu o asemenea imagine. oricum voi nu o sa ramaneti impreuna dar nu ti pierde si familia. tatal tau o sa te renege si nu o sa te mai asculte in veci daca afla!

| madalina1127 explică (pentru dayana007):

Da ai mare dreptate, dar mi-e greu sa ma despart de el! Pentru mine EL a insemnat foarte mult, mereu mi-a fost alaturi, iar acum....ASTA ESTE, O SA INCERC SA VORBESC CU EL SI SA II EXPLIC SITUATIA. Deja a aflat multa lume si devine din ce in ce mai periculos! sad apropo, merci pentru sfat!

| Oana92 a răspuns:

Urasc persoanele ca tine! Omul ala o sa aiba un copil cu alta femeie si tu ai fost capabila sa accepti o relatie cu el. Asta spune multe despre tine...Nici macar nu imi pare rau de tine, ci de sotia lui...

| madalina1127 explică (pentru Oana92):

NUcred ca poti spune ca urasti pe cineva doar dupa criteriile astea! Eu m-am indragostit de el inainte sa stiu ca va avea un copil, si am aflat foarte tarziu! Mie imi pare rau de tine pentru ca judeci oamenii foarte repede. NU JUDECA O CARTE DUPA COPERTA! tine minte oh go on

| Oana92 a răspuns (pentru madalina1127):

Dar ai acceptat sa continui relatia cand ai aflat adevarul. Nu ai principii si respect de sine, esti naiva si crezi ca te iubeste cand de fapt de foloseste, faci o femeie insarcinata si implicit un copil nenascut sa sufere si asta inca in mod deliberat, plus ca nu ai capacitatea sa te pui in locul ei sau al copilului. Mai mult de atat ii creezi lui iluzia ca daca-i merge cu tine ii va merge cu toate si va ajunge sa-si trateze sotia ca pe o carpa si sa-si adune in jurul lui amante dispuse la orice. Eu nu judec o carte dupa coperta ca nu te-am judecat dupa felul in care vorbesti, arati sau te imbraci ci dupa faptele tale, care de altfel spun multe despre tine. Si ba da, pot sa urasc oamenii care distrug familii in mod constient si nu le pasa de asta. Ce pot sa fac, am un simt al dreptatii putin cam exagerat!

| Youcandoit a răspuns:

Vorbeste cu el si rezolvati situatia dar eu ti-as spune sa il lasi chiar daca va iubiti, oricum ar fi in fata familiei lui copilul e al lui.

| madalina1127 explică (pentru Youcandoit):

Multumesc pentru sfat!

| adelina125 a răspuns:

In rpimul rand cred ca iti place p. de stai cu unul insurat si cu copil pe drum...astea sunt baliverne ca nu e copilu lui si astea..pentru ca in sit aia s-ar despartii de nev.lui

| madalina1127 explică (pentru adelina125):

Da,am inteles ca este copilul lui, dar repet ca NU am avut relatii sexuale!