| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPUhappyam nevoie de o parere big grin din septembrie vorbesc cu un baiat (16 ani) pe mess si facebook faza e ca el acum e in italia de vreo 2 ani si vine in vacante. avem cativa prieteni comuni iar toate cunostinte imi spun ca e un timp de treaba si nu e nesimtit.nimic rau pana aici mi a zis ca ma place mult si ca ar vrea sa ne intalnim cand vine de craciun am acceptat fiindca nu am nimic de pierdut.momentan el e cu o fata acolo in italia, foarte bine e liber sa faca ce vrea. daca venea de craciun zicea ca vine cu autocarul fiindca nu stie daca vin si parintii lui.astazi am vorbit cu el mi a spus ca nu e sigur daca o sa mai vina in romania.ca trebuie sa vada ce face si ca nu stie dar totusi ar vrea neaparat sa ne vedem...acum ma simt putin asa...ciudat cateodata credeam ca va fi frumos ca ne intalnim si din astea.mai e pana la craciun dar totusi sa zic asa vestea asta m a cam intristat putin. voi ce ziceti de treaba asta? acum nu stiu daca ar trebui sa mi para rau sau nu dar imi pare big grin

Răspuns Câştigător
| stweety10 a răspuns:

Nu e bine sa zici ca e foarte bine ca e cu o fata acolo, ca e liber sa faca ce vrea. Daca zici ca iti pare rau ca nu mai vine, inseamna ca iti place cat de cat de el si daca ar fi sa vrea el sa fiti impreuna sunt sigura ca ai accepta. E urat din partea lui sa fie cu o fata acolo si sa vina in Romania sa se vada cu tine, dar poate e si el putin confuz si nu stie ce sa faca. Poate de asta ti-a si zis ca nu stie daca mai vine. Ar fi bine sa vorbesti mai serios cu el, si sa il intrebi ce vrea de la tine, daca vrea ceva serios cu tine, sau sa ii dai de inteles ca nu iti place sa vorbesti cu un baiat care are deja o relatie. Daca e baiat serios si ii place cu adevarat de tine o sa se desparta de fata aceea si o sa faca tot posibilul sa vina.