| Maria_Adinna_1994 a întrebat:

Buna TPU.Am nevoie de un raspuns urgent.Am cateva intrebari..Sunt impreuna cu iubitul meu de 6 luni ne-am inceput viata sexuala toate bune. mici certuri dar am trecut peste ele..Problema este ca eu nu stiu cum sa ma comport intr-o relatie.Am mai avut pana acum relatii dar nici una ata de serioasa.Nu stiu daca sa glumesc sau nu,nu stiu cand sa sun,nu stiu cum ar trebui sa decurga o relatie la 18, 19 ani..nu stiu cum sunt barbatii adica daca isi arata sentimentele mereu daca isi cauta iubita mereu si vor sa vorbeasca cu ea..nu stiu lamuriti-ma si pe mine va rog mult.Multumesc anticipat.

10 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Lasa lucrurile sa decurga de la sine,nu le planifica. Daca simti ca vrei sa vorbesti cu el suna-l, cat sa vada ca iti pasa de el, nu exagera cu telefoanele.O relatie normala este cea in care va simtiti amandoi bine, unul in compania celuilalt.O relatie normala e cea in care comunicati despre pasiunile comune, despre ceea ce va place si nu va place(dar totul fara sa sune ca un repros la adresa celuilalt).Cat despre viata voastra sexuala ai grija sa te protejeziwinking

| neutrino a răspuns:

Ai gresit total... Nu stiu cati ani ai, dar nimeni nu-si doreste sa aiba remorca, toata lumea doreste cat mai mult sex. Poate ca e trist, dar este adevarat.l

| Oana92 a răspuns:

Fa cum simti... daca simti nevoia sa il suni fa-o, daca nu nu... Fi naturala, asa cum esti de obicei, doar el de fata aia s-a indragostit, nuh?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu el, fii deschisa, nu toata lumea e la fel, ca sa stii exact ce se-ntampla.

| Violente a răspuns:

Nu știi cum să te comporți într-o relație și ți-ai început deja viața sexuală? Atunci eu nu am ce discuta aici.

| iubesc a răspuns (pentru Violente):

Sunt de acord cu tine.

| lex79 a răspuns:

Relaţiile sunt ca nişte contracte între 2 oameni. Comportamentul partenerilor diferă în funcţie de cum s-au educat reciproc şi cum au negociat la început termenii relaţiei lor.

| Belluuu a răspuns:

Sper ca ati folosit prezervative big grin daca "DA" ii super happy pai te comporti frumos cu el alintal tucal fa ce crezi ca se simte mai bine dar vezi nu-l trata ca pe un print ca dupa aia sa invata prost. oh go on suna-l cand crezi ca vrei sal auzi sa ii spui ce simti el nu se va suparawinking mai ales cand aude vocea iubite smug ceau :* big grin

| Eusebiu_Victor_1987 a răspuns:

Just be yourself! Spune tot timpul ce gandesti, un om normal din punct de vedere "etic" apreciaza sinceritatea, glumeste cat vrei(daca nu-i place, sa se obisnuiasca). Fiindca iubirea inseamna dragostea fata de defectele cuiva:*

| skypy007 a răspuns:

Fi deschisa si spune-i tot ce simti