| GoBackInFuture a întrebat:

Am nevoie de un sfat, daca ma puteti ajuta ar fi super! Deci, cam acum o luna, i-am spus fetei pe care o plac adevarul, ca nu ma mai puteam abtine, tine-am iubirea aia de prea mult timp in mine. Ea m-a refuzat, eu nu am suferit prea mult din aceasta cauza caci stiam ca nu prea aveam sanse din cauza faptului ca ea placea pe alt baiat mai mult. Dar chiar si acum dupa ce a trecut o luna, eu inca mai simt ceva pentru ea si inca o plac foarte mult. Ma bucur ca am ramas exact la fel ca inainte sa ii marturisesc ca o plac, adica, vorbim la fel de mult ca inainte, tot ne intalnim in parc, stam in acelasi "grup", vorbim cam in fiecare zi, exact cum eram si inainte. Eu nu stiu cum sa scap de senzatia aceasta, ca o plac in continuare foarte mult si nu pot sa scap de sentimentul acesta. Ce ar trebui sa fac? Cum as putea sa scap de iubirea asta pentru ea? Sau daca exista alta cale? Multumesc tuturor raspunsurilor ajutatoare! happy big grin

Răspuns Câştigător
| Shammal a răspuns:

Fetele au dreaptate sa gasesti alta fata insa pe langa asta mai poti face ceva - percepe diferit sentimentu, nu ai de ce sa scapi de sentimentul de iubire, e placut doar mutal acolo unde primesti acelasi raspuns, tu esti iubire si impartasesti acest sentiment cu fata pe care o alegi; si eu i-am spus unei fete din "grup" ca o iubesc si n-a mai vorbit un timp cu mine, acum in "grup" vorbim, sentimentu e acolo insa linistit face scandal doar daca il alimentez big grin
provocarea nu e scaparea de sentiment, senzatie ci pastrarea lui continua si sa-l pui in actiune cu cine raspunde la el

2 răspunsuri:
| crissyyo a răspuns:

Timpul o sa le rezolve pe toate!:* poate maine o sa intalnesti o alta fata de care o sa-ti placa mai mult si o sa uiti de respectiva, cine stie. nu te gandi prea mult la ea ca asa te minti singur si nu o poti uita curand... happy Baftaaa:*:*

| mada1820 a răspuns:

Ar trebui sa iti gasesti alta fata pe care sa o placi si sa tii la ea, pentru ca dragoste cu forta nu se poate, este mult mai bine sa ramaneti doar prieteni.