| love96 a întrebat:

Am nevoie de un sfat. De cateva saptamani am inceput o "relatie" secreta cu un coleg. La inceput toate bune numai ca acum e ciudat sa iesim cu prietenii si sa ne comportam ca si cum nimic nu se intampla si sa ne vedem in fiecare zi la scoala. Cand suntem singuri totul e perfect. Nu stiu daca ar trebui sa terminam sau poate chiar sa ducem relatia la un alt nivel (sex) laughing(nu vreau nici sa fie ceva public).

5 răspunsuri:
| FlowInCuvinte a răspuns:

Voua va e teama de ce or sa spuna colegii? laughing.
Eu zic sa nu va mai feriti, daca aveti colegi de treaba s-ar putea sa va aduca niste surplusuri in relatia voastra si sa va faca statul la scoala mult mai interesanttongue.
Iar partea cu sexu nu are nici o treaba cu prima parte dar spre binele relatiei eu zic sa urci si la nivelul ala!tongue

| SkyPilot a răspuns:

Solutia este sa faceti relatia publica. Daca va intelegeti bine nu aveti de ce sa terminati. Sex faceti atunci cand amandoi considerati ca ar fi momentul.

| DroGhys a răspuns:

De ce nu vrei sa afle lumea? Iti este rusine sau ce? Lasa-i pe toti sa afle, daca nu va crede ca iti este rusine cu el sau ca ai pe alt cineva. Da vestea si tu la prieteni sau pe facebook ca sunteti impreuna, sau daca nu comportati-va si in public ca doi iubiti. In ceea ce consta sexul, mai bine sa il faceti cand sunteti amandoi pregatiti si stiti cate ceva despre asta. Metode de contraceptie si BTS. Multa bafta!

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca va este rusine si teama de a nu se afla de relatia de iubire dintre voi inseamna ca nu aveti varsta necesara nici trecerii la etapa de a face sex responsabil si fara urmari.

| Mariapetrupanainte a răspuns:

De ce sa va ascundeti de parca ai avea un schelet in dulap si nimeni nu ai vrea ca sa til descopere asta este o prostie, lasati rusinea si faceti primul pas de a arata ca sunteti impreuna si dupa aceasta va merge totul ca pe apa.