| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.

Am nevoie de un sfat de la voi.

Am fost si sunt indragostita de un fost coleg.Am fost cu el in clasa toti cei 8 ani din generala.Am reusit sa fiu de 2 ori cu el... dar de fiecare data "relatia" a durat 1 saptamana si de fiecare data el renunta, iar in scurt timp auzeam ca e cu altcineva. El stie ca-mi place de el.
In ultima excursie a venit cu baietii in camera fetelor ca sa ne propuna sa participam la un concurs. Nu stiu cum... dar am ramas amandoi singuri in camera si... ne-am sarutat, intinsi pe un pat dublu. El intentiona sa facem. sex, dar am refuzat.
Acum in ultimul an(cl. a 8-a) am primit o palma de la el... de fata cu colegii. In momentul ala am simtit ca il urasc. ca... nu stiu, nu mai simt nimic pentru el. dar dupa cateva ore... tot cu gandul la el eram. [ + ca asta e doar un exemplu, din cate mi-a facut ]

Eram si sunt constienta ca nu ma merita dar... inca il iubesc.

Urmeaza sa fim la acelasi liceu, dar in diferite clase...

Ce ma sfatuiti sa fac? Sa incerc sa-l uit? Cum?

Răspuns Câştigător
| buburuzAndreea a răspuns:

Te rog, incearca sa fii realista. Stiu ca e dureros, poate il iubesti sincer, dar trebuie sa renunti la el, pentru ca isi bate joc de tine. Mi se pare ca stie cat de mult tii la el si profita de asta incercand sa se foloseasca de tine. La sex ma refer.

Sa nu cedezi, te rog, ca vei regreta rau de tot mai tarziu! A doua zi se va preface ca nici nu te cunoaste si in plus cine stie ce vorbe va imprastia despre tine?

Ai grija si fii fata desteapta, ca sunt atatia baieti buni in lume. El nu e unul dintre ei, chiar tu ai spus-o. Lasa-l, te rog, nu-ti mai pierde vremea!

Liceul e o perioada asa de frumoasa, o sa cunosti oameni noi, poti sa lasi in urma tot. Nu-l mai baga in seama pe el, evita-l mai bine. Asa iti va fi mai usor sa-l uiti.

Tine-te de carte, gaseste-ti un grup bun de prieteni, ai mare grija sa nu te strice anturajul. E clar ca esti fata buna si ai personalitate daca nu l-ai lasat atunci sa ajunga prea departe si l-ai oprit la timp. Bravo, esti de apreciat! Nu multe fete sunt destul de istete incat sa faca asta!

Acum ai grija! Respecta-te pe tine si fereste-te de baietii ca el! Meriti mult mai mult. O sa vezi, va aparea si baiatul potrivit care sa te iubeasca cu adevarat si care sa stie sa te aprecieze.

7 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Ti-a dat o palma?
Nu imi vine sa cred ca te mai gandesti la el... nu te merita. cum poti sa accepti asa ceva? si inca il mai iubesti?
Suporti prea multe. isi bate joc de tine!
In locul tau nici nu m`as mai uita la el si mi-as cauta altul si sa vezi cum vine el cu coada intre picioare si cum se va purta dupa aia...ai mai multa incredere in tine!winking
Bafta!:*

| Ioana_8202 a răspuns:

Draga isi bate joc d tine k stie ca iti place d el si ii iertzi orice...treaba ta dar sincer nici sa mai auzi d numele lui sa nu mai vrei...ai si u orgoliul tau...nu t lasa calcata in picioare...happy

| andra_8876 a răspuns:

Nu te mai gandi la el incearca sa stai mai mult in casa o vreme sa asculti muzica orice numa uital ca nu are rost

| spin a răspuns:

Eu zic sa incerci sa-l uiti si sa-ti gasesti pe cineva pentru tine.incerk sa nul mai bagi in seama si cu timul va disparea aceasta iubire.
nu stiu cum pot da unii intr-o fata. e cel mai josnic lucru.eu ma simt ca un rahat si atunci cand jignesc o fata chiar daca am motive intemeiate.

| deyu001 a răspuns:

Pentru chestile pe care ti le-a facut ar trebui sa il uiti. Dar stiu ca nu este foarte usor da ar trebui sa incerci. Daca tu spui ca relatiile durau decat o saptamana iar in excursie ti-a propus sa faceti sex inseamna ca decat asta astepta de la tine.Nu fi prostuta si uita-l pentru ca nu te merita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Merci mult buburuzAndreea, m-ai incurajat mult :*.
Ma voi stradui sa-l uit. Nu stiu cum, dar sper sa-l uit.

Multumesc tuturor :*.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc pentru raspunsuri in special buburuzAndreea. :*