| AliaIoana a întrebat:

Bună TPU!
Am nevoie de un sfat!
Îmi place de un băiat de ceva timp, tatăl lui este un prieten de familie de-al părinților mei. Au venit in vizită la noi săptămâna trecută pentru ca a fost ziua mea. Acest băiat mi-a spus ca ma place, îmi mai spusese asta si mai de mult, ne-am simțit foarte bine la ziua mea, ne-am jucat remi, cărți, ne-am apropiat foarte mult unul de celălalt. După ceva timp de joaca si vorbă ne-am sărutat (a fost un moment minunat) ideea este că nu ştiu cand o sa ne mai vedem sau dacă o sa ne mai vedem avand in vedere ca prin mesaje nu prea vorbim, adică în realitate vorbeste foarte mult dar prin mesaje e ceva de genul: Bună! Bună! Ce faci? Bine, Tu? Bine. Si cam asa se termina.
Îmi e foarte dor de el si nu ştiu ce să fac... Cred ca m-am îndrăgostit(il plac foarte mult, am asa un gol in stomac când vb cu el)
Ce să fac? Chiar il plac foarte mult! (Eu am 17 ani, el 18)
Multumesc mult! FUNDIȚĂ

7 răspunsuri:
| Denisgsja a răspuns:

Pai ai putea sa începi tu să vorbești cu el despre tot felul de chestii și să îi atragi atenția, aratăi că îți pasă de el și totul va veni de la sine. Sper că ai înțeles ce vreau sa spun, eventual vă puteți întâlnii la sfârșit de săptămână să ieșiți să vorbiți daca prin msj nu merge. Baftawinking

| BryBard a răspuns:

Ce poveste de dragoste minunata, pai la varsta voastra ar trebui sa aveti libertatea de a alege +ca puteti sa iesiti afara sa va vedeti oricand doriti, sa va plimbati, tineti de mana etc.Si e un + daca deveniti si neamuri, ca prieteniile de familie is de nadejdie.Deci Nu vad problema propune-i sa iesiti si aia e.Nu vad cu ce ar fi parintii impotriva.Ba din contra iar face fericiti sa stie ca umbli cu cineva de nadejdie decat cu un drogat sau alte specimene.

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici ...Iesiti la intalnire, vorbiti mai mult intre 4 ochi.

| mihai69 a răspuns:

Cine te împiedică să-i dai o (sau mai multe) întâlniri?!?

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa cum povestesti nu ai mai mult de 12-13 ani!
Evident este minciuna toata povestea ta, pentru ca, nici un baiat de 18 ani nu merge in vizita cu mama si tata...

Cat despre minciuni, este patologic la tine, doar uitandu-te la toate postarile tale anterioare, unde pretinzi ca ai diverse varste si diverse relatii:
https://www.tpu.ro/utilizator/acbwli/intrebari/

| AnonimulGRAS79 a răspuns:

Pai dacă el nu-ți scrie. scrie-i și propune-i sa ieșiți și încearcă sa te bagi tu în conversație cu el

| sofisis a răspuns:

Mai da te hotarasti si tu cati ani ai? 15...18...17?
Ala de 29 cu copil care iti zice "mami" a iesit din peisaj?