| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU! Am nevoie de un sfat in ceea ce priveste comportamentul unui baiat.Mie imi place enorm de el, doar ca nu stiu cum sa-i atrag atentia.Nu-mi place nici sa ies in evidenta dar cert este ca atunci cand il vad am emotii mari.El cand mi-a vorbit se uita in jos,nu ma privea in ochi si ma gandeam ca face la fel ca mine pentru ca nici eu nu fac asta.Dar venea cat mai aproape de mine, si atunci cand eram atenta la ore se uita la mine in timp ce scriam eu imi dadeam seama de asta dar eu cand il priveam schimba imediat privirea. Ulterior cand imi vorbea se uita la mine si ma privea in ochi si eu am facut asta doar ca nu am mentinut contactul vizual la fel de mult ca si el.Desi eu am facut asta,el tot a continuat si eu am intrat in jocul lui.El este mai mare decat mine,la urmatoarea intalnire pe care am avut-o,am renuntat la el, sau cel putin asa am crezut.Tocmai cand mi-am impus asta,atunci s-a apropiat de mine si am vorbit mi-a facut bine.Un timp a mai trecut, si noi ne-am vazut cat mai rar.Cand ne-am reintalnit,el se grabea sa ajunga intr-un loc si alerga.O prietena de a mea mi-a atras atentia ca eu nu il observasem,iar atunci cand m-am uitat la el zambea,radea.Apoi cand eram eu cu inca o prietena si el era singur l-am salutat,atitudinea a fost una indiferenta,cred eu ca era suparat si mi-a raspuns la salut dar prin gesturi nu cuvinte.Ultima oara cand l-am vazut,vorbea cu niste prieteni s-a uitat la mine eu l-am salutat dar el nu mi-a raspuns imediat,de abia ce am trecut pe langa el,s-a intors capul si mi-a raspuns. Dupa cele povestite, voi credeti ca simte ceva pentru mine?

Răspuns Câştigător
| Moscaliuc1234 a răspuns:

Eu iti propun sa te intalnesti intr.o zi cu el si s-a vorbit despre asta... daca nu face el primul pas fa.l tu, zii ce simti pentru el daca nu o sa ai de suferit, crede.ma happy

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Da, cred ca te place, om este si el, dar este in faza de mormoloc.

| Inela a răspuns:

Cred ca da happy poate doar este schimbator, sau timid. Cert este ca atata timp cat a tinut la tine o vreme, cum ai mai zis, nu i-au disparut asa usor sentimentele. Parerea mea happy
Bafta!winking