| Martapop a întrebat:

Buna TPU
Am nevoie urgenta de ajutorul vostru
Tatal meu a facut o rezervare la mare pe perioada 4-11 iulie si faza e ca exact pe atunci imi incepe ciclul....si mama mea nu o sa ma lasa sa folosesc un Ob si pe sezlong nu am rabdare sa stau... vreau sa ma bucur de apa si ei doar atunci au concediu
Mie mi-a venit astazi (3 iunie) si in general imi tine 4-5-6 zile
Intrebarea mea e cum as putea sa fac sa imi vina menstruatia macar cu 2-3 zile mai repede? Exista ceva remedii naturaliste? Pentru ca la farmacie pot merge doar cu parintii si ei o sa spuna ca nu o sa mor daca stau pe sezlong...(si fratii mei o sa se distreze si eu o sa raman sa pazesc bagajele

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista niciun remediu naturist pentru asa ceva

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca ai afirmat ca menstruatia ti s-a si pornit astazi : ""Mie mi-a venit astazi (3 iunie) si in general imi tine 4-5-6 zile"", in acest caz trebuie sa stii ca NU se mai poate face absolut nimic fiindca menstruatia odata pornita, nu mai poate fi nici amanata si nici intrerupta. Nu exista nicio interdictie de a intra in apa marii si de a te balaci si tu cu fratii tai, daca vei avea un absorbant bine fixat si vei imbraca un costum de baie care sa mascheze perfect respectivul absorbant. Vacanta placuta si multa sanatate!

| Martapop explică (pentru corbulalbrosu):

Dar plecam luna viitoare nu luna asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Se împrăștie în apa dacă deja a curs și asta e scârbos pentru ceilalți.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Martapop):

Ai scris si afirmat asa in intrebarea ta : ""Tatal meu a facut o rezervare la mare pe perioada 4-11 iulie si faza e ca exact pe atunci imi incepe ciclul..."" adica 4 IULIE care va fi MAINE si nu 4 August cum spui acum : ""acum 58 minute | Martapop explică (pentru corbulalbrosu): Dar plecam luna viitoare nu luna asta""

| Martapop explică (pentru corbulalbrosu):

Am facut eu o greseala de scriere

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Martapop):

Nu ai precizat tipul ciclului tau menstrual adica daca este REGULAT sau NEREGULAT si nici care au fost pana in prezent lungimile medii ale ultimelor 5-6 cicluri avute in acest an. Fiindca nu ai prezentat date certe privind lungimea ciclurilor menstruale avute, se pot face doar supozitii, presupuneri dar care pot fi mai mult sau mai putin subiective dupa cum urmeaza. In cazul in care ciclurile tale menstruale au o durara medie de circa 28 - 30 de zile. atunci viitoarea menstruatie ti se vtermina cu cateva zile mai inainte de data de incepere a vacantei la mare, probabilprin data de 30 iunie 2 August cel mai tarziu. Sper ca presupunerea mea privind lungimea ciclului tau menstrual sa fie corecta.

| Martapop explică (pentru corbulalbrosu):

Sper sa ai dreptate ...sau macar sa am norocul de anul trecut si sa imi intarzie vreo saptamana(cu toate ca nu mi se intampla asta)