| iubb a întrebat:

Buna TPU am niste intrebari:* 1. e adevarat ca baietii prima data cand fac sex trebuie sa faca sex neprotejat sa se dizvirgineze altfel a 2-a oara nu li se mai rupe ata? 2. cand fac sex prima oara si fac neprotejat dar cand trebuie sa ejaculeze o scoate repede exista vreun risc de a ramane insarcinata? multumec de raspuns fundita:*

3 răspunsuri:
| costellodonatz a răspuns:

Total neadevarat. Asa cum la fete exista posibilitatea ca ata sa nu se rupa de la primul contact sexual, asa si la baieti. Iar in ceea ce priveste contactul neprotejat, exista mari sanse ca sa ramai insarcinta sau sa iei anumite boli. Sper ca ti-am fost de ajutor.

greece12
| greece12 a răspuns:

Cultura ta sexuala si cunostintele tale anatomice sunt puternic influentate de povestioare de cartier si barfe scolare din pauza mare.
Frenul(popular, ata) oricarui baiat depinde de grosimea ei si nu de folosirea sau nu a prezervativului.Se intelege ca daca frenul are o grosime mai mare se va rupe destul de greu, in timp ce la o grosime mai astenica se va rupe mai usor, motivul ruperii fiind, in general, lubrifierea insuficienta.
In privinta contactului sexual, fie primul, fie al o mielea, trebuie sa stii un lucru clar.
In timpul contactului sexual orice baiat elimina lichid preejaculator pe care NU il poate controla.Acest lichid este lichid seminal, nu contine spermatozoizi, dar poate transporta spermatozoizi(foarte vioi) care, odata ajunsi in vagin nu vor pierde timpul deloc! Daca, intamplator, fata este si in perioada ei fertila, sansa de sarcina e de peste 20%.
Asa ca, foloseste intotdeauna prezervativul si informeaza-te corect!
Sexul este placere, dar si responsabilitate!

| dragutza99rock a răspuns:

1.nici un baiat nu ar trebui sa faca sex neprotejat decat daca vorbeste cu partenera sa iar ea ar trebiu ca a doua zi sa ia o pastila pentru a nu ramane insarcinata si sa distruga hormonii avacuati in organismul de catre sperma acestuia;
2. da deoarece sperma se misca foarte repede si iese astfel incat nimeni nu o poate opri, sau da poate sa o scota repede dar tot va intra ceva in vaginul fetei;