| Marius94_5839 a întrebat:

Am o intrebare, chiar daca nu credeam ca o sa mai trec pe la categoria asta, insa vreau sa stiu un punct de vedere obiectiv asupra unui lucru.

Sunt intr-o relatie cu o fata de aproximativ 4 luni. La inceput a fost destul de ciudat sa zic, asa in sensul ca ea tinea foarte mult la mine, insa eu din anumite motive, nu imi prea pasa. Aveam cam prea multe probleme ca sa imi bat capul si cu ea, pe atunci. Altfel spus, ea nu era pe planul 1, in viata mea, era la planul 2.

Au fost foarte multe lucruri, care le-am facut, fara sa vreau care au dezamagit-o. Spre exemplu, ma tineam de mana cu prietena ei cea mai buna, cand ea nu era, ii mai ziceam si foarte multe lucruri urate, dar ea tot tinea la mine.

Timpul a trecut, si in ziua de azi, fata respectiva a obtinut ceea ce isi doarea. Astazi, ea este pe planul 1, insa nu mai este la fel. Ea nu mai tine la mine, la fel cum tinea cu ceva timp in urma, si nu stiu de ce. Probabil din cauza faptului ca ii este frica sa nu se intample la fel, insa eu de vreo doua saptamani tot ce fac este sa ma straduiesc sa ii arat faptul ca eu tin de 100 de ori mai mult la ea, decat tinea ea, la mine, in urma cu 4 luni.

Aveti vreo idee cum as putea indrepta lucrurile? Intr-o zi, cineva mi-a spus ca atunci cand o relatie ajunge intr-un asemenea punct, nu mai are rost, insa eu nu vrea sa cred asta.

5 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Exact cam asta se întâmplă. Când ea îţi acordă atenţie tu nu o iei în seamă. Când tu îi acorzi atenţie, nu mai e la fel. totul se schimbă, ceea ce nu trăieşti la timp, nu mai trăieşti niciodată. Cam ăsta e ciclul vieţii. viaţa este ironică, dar tot odată este şi îndreptăţită. Nu vreau să te demoralizez, dar nu cred că mai poţi face ceva, chiar dacă eşti optimist şi trăieşti cu speranţa.
ce poţi face? Poţi învăţa din toate astea, ia-o ca pe o experienţă a şcolii vieţii.
Doar să ai prea mult noroc, să se întâmple ceva.
Preţuieşte ce ai că lucrurile nu rămân la fel.

| TuguiMihai1 a răspuns:

Nu mai ai ce face...

| Marius94_5839 explică (pentru TuguiMihai1):

Rationamentul imi spune ca raspunsul tau merita fundita, dar nu ma lasa sufletul sa ti-o dau laughing Ai prins ideea?

| TuguiMihai1 a răspuns (pentru Marius94_5839):

Este ok... nu ma intreseaza sa fac colectii de fundite...

| Marius94_5839 explică:

Http://www.youtube.com/watch?v=-IbxgZ2QizY&feature=related EXACT cum spune in melodia asta, sa fiu mai explicit. Exact la fel...