| Danyel2000 a întrebat:

Buna tpu.Am o intrebare.Cum fac sa mi se rupa ata de la penis si daca doare?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Acea "ata" a carei denumire corecta este aceea de fren, isi are rostul si rolul sau deorece prin interiorul sau trece un vas de sange care iriga pielita fina a glandului (a capului) si astfel senzorii placerii raman sctivati si sensibilitatea penisului nu se pierde ca si in cazul penisului circumcis cand frenul este extirpat chirurgical. Majoritatea barbatilor activi sexual raman cu frenul intact poate putin alungit pe intreaga durata a vietii. Lipsa frenului nu te va face nici "mai barbat" laughing si de asemenea prin rupere frenului nu iti vei pierde virginitatea. Multa sanatate.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ata se va rupe la primul comtact sexual si durerea va fi minora, posibil sa nu o simti atunci, fiind atat de excitat.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sex man.

| Emilian65 a răspuns:

In urma unui act sexual este posibil sa sa rupa "ata". Zic, este posibil pentru ca nu la toti baietii se rupe "ata" la primul act sexual. Aceasta poate ramane intacta toata viata individului.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Prin contact sexual se rupe ata(nu mereu) si nu doare.

| PogChamp a răspuns:

Lasa-ti frenul in pace ca nu te afecteaza cu nimic. Si da doare rau.

| PogChamp a răspuns:

Te pot ajuta cu ceva?

| FabyAlaDeLaKarrfur a răspuns:

Se taie cu foarfeca si se da la gaste.

| carinadelia a răspuns:

Se va rupe la primul tau contact sexual, sau in timp, dupa mai multe contacte. las-o acolo ca e buna, are si ea senzori/stimuli care iti ofera placere.