| FallenDemon a întrebat:

Am o intrebare destul de delicata... COCALARI!
Deci pur si simplu m-am saturat sa cedez in fata lor... Azi de exemplu mergeam pe strada cu prietena mea si au inceput 2 ca saruta mireasa, nu stiu ce si dupa 2 maxime au inceput sa ma ameninte ca-mi dau 2. I-am spus sa vina m-a injurat si eu am plecat de acolo.
Ma gandesc ca era mai bine sa fi mers sa-i fi dat 2 bucati. Nu is eu ceva Rambo dar nici el nu era ceva zeu... Voi ce faceti cand patiti faze de astea?
As vrea sa stiu si eu ca sincer nu mai rezist. Merita sa-l las fara dinti? Eu pana acum am dat inapoi pentru ca-mi faceam griji sa nu pateasca ceva prietena mea. Voi ce parere aveti? Mersi de ajutor.

P.S : As prefera cat mai multe raspunsuri!

34 răspunsuri:
| RyugaHideki a răspuns:

In astfel de situatii cel mai bine este sa ii lasi sa vorbeasca. Daca se iau de tine, nu e nimic. Daca se iau de prietena ta, chiar daca o insulta doar, trebuie sa le scoti dintii - vorba ta. Dar cand lovesti, asigura-te ca lovesti odata si bine..si nu ii lovi in barba(poti sa il ucizi cu o lovitura) ..doar in fata(obraz) sau la ficat. Ai grija sa nu dai sub stern, iar, este periculos, nu mai poate respira. Chiar daca ei au inceput. daca il bagi in spital. poti avea probleme cu politia. Asta ca idee.
Concluzie: fii calm pana cand se iau de prietena ta(prin vorbe. fapte e deja prea grav)

| FallenDemon explică (pentru RyugaHideki):

Mersi de ajutor. Stiam unde-s zonele periculoase, dar nu stiam unde sa ma axez laughing). Mersi si pentru concluzie cred ca asta e cea mai buna decizie. Mie nu mi de mine mi sa nu ma considere prietena un las sau sa pateasca ceva.

| AshuraElric a răspuns:

Cred ca ar trebui sa stai in banca ta, nu de alta, dar tu te iei de unul dintre ei si apoi apare toata satra, dupa cum poti deduce si singur, sansele de supravietuire sunt minime.Lasa-i sa vorbeasca...arunca-le cateva insulte cu perdea si mergi mai departe...
Inteleg ca este vorba de orgoliu, nu-ti place sa fii injosit(mai ales in fata prietenei tale), dar nu trebuie sa te cobori la nivelul unui analfabet. Tiganul este inamicul natural al omului.(un animal care ataca doar cand restul haitei este prin apropiere, in mod ironic nu este niciodata singur)

| FallenDemon explică (pentru AshuraElric):

Ai dreptate nu merita sa fac vreo prostie si sa o ranesc pe prietena mea doar din cauza orgoliului meu. Asa o sa fac mersi de ajutor!

| IMC90 a răspuns:

Esti un romantic incurabil laughing

| Purec a răspuns:

Simplu. Il injuri cum stii tu mai bine. Apoi il lasi pe el sa te loveasca primul. Dupa ce te-a lovit el primul, il bati pana nu mai respira. Cu un avocat bun scapi si de inchisoare si mai scapi si lumea de un animal. bafta

| FallenDemon explică (pentru Purec):

Dap. M-am aparat si l-am ranit din greseala prea tare laughing), dar nu-s nici chiar asa... Mersi de ajutor!

| anss23 a răspuns:

Nu crea conflicte inutile cu persoane de genul ăsta.Probabil s-au luat de tine din lipsă de ocupaţie, ar trebui să-i compătimeşti, dacă se mai întâmplă ceva de genul ăsta(deşi nu cred) pur şi simplu ignoră-i, nu te pune la mintea lor.

| FallenDemon explică (pentru anss23):

Mda ai drepate nu merita. Mersi de ajutor!

| AndyLavy a răspuns:

Sunt distrusi lipsiti de viata..sau de o prietena ( ca a ta probabil)..de asta poate si comenteaza. eu in locul tau mi-as lua prietena de mana, in brate sau as saruta-o, si as trece mai departe, i-as lasa sa vbeasca, si daca nu se opresc din comentarii le-as da, sau macar m-as duce spre el daca e unul, sau maxim 2, sa ii speri putin. De preferat e sa nu le dai importanta, insa in anumite cazuri cand devin insuportabili, o bataie e bine venita.

| FallenDemon explică (pentru AndyLavy):

Mda cateodata bataia e rupta din rai big grin. Mda erau cam gelosi ca se vedea pe ei ca-i ardea invidia cand o sarutam pe prietena mea happy. Mersi de ajutor si de sfaturi!

| LineGuide a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa nu te grabesti sa ii aplici direct o lovitura, ci sa-l faci mai intai sa regrete ca v-a deranjat(pe tine si pe prietena ta), apoi sa-l "potolesti"(ca Chuck Noris) si cred ca daca el nu are "relatii" totul va iesii cu bine, si nu te va mai deranja prea curand.
Mult noroc!

| FallenDemon explică (pentru LineGuide):

Ok. Mersi de ajutor!

| KaterinkaBoy a răspuns:

Nu are rost sa incepi o lupta fizica.Risti sa te murdaresti pe maini si sa-ti sifonezi hainele.In schimb cumpara ceva de genul asa: http://world.guns.ru/......e.html.Mie mi-a schimbat viata.:))

| Phoenix231 a răspuns (pentru KaterinkaBoy):

Sa te intreb ceva.
Ce rost are sa cumperi ditai arma de foc, cand nu ai nevoie de ea?
Dai si bani degeaba pe ea, trebuie sa stai sa iti fac acte de portarma, si la fel sa poti trage cu ea, ceea ce inseamna bani aruncati pe geam.
Asa mai simplu ai pumnu la indemana ii dai cateva pana vezi ca nu mai rezista, si in caz mai rau iti iei o rozeta la tine si atunci sa fi sigur ca dupa 2 pumni ii dai 2-3 dinti afara... Si nici nu cheltui bani degabatongue. Mai multi bani de cheltuit cu iubita la cina sau ceva, ca si asa vezi ca mere trebuie sa ai cat mai multi la tine...

| FallenDemon explică (pentru Phoenix231):

Am tinut cont de sfatul tau laughing). Azi in timp ce iubita mea vorbea cu o fata eu stateam langa ea si a venit un grupulet de 5 tigani. Unu i-a pus mana pe fund nici nu a apucat bine sa o atinga ca i-am lipit o bucata peste spate si una in bot. Dupa toti au luat-o la fuga si a inceput sa faca gura sa vin la el rolling on the floor). M-am dus spre el da a zis iubita mea ca ajunge sa-l las in pace big grin. Ce bine m-am simtit :-> Merita sa le rupi fasu :->

| FallenDemon explică (pentru KaterinkaBoy):

Mda... Chiar nu are rost nu o pot purta non stop cu mine laughing). Cred ca o sa-mi fac un permis de port arma thinking Ca macar asa scap lumea de niste animale si e legitima aparare ce dracu. Nu cred ca careva le-ar simti lipsa. Stiu is rasist, dar cum sa nu fi cand creaturile alea se poarta in halul asta... Ne-au facut de rusine peste tot unde s-au dus cand intrebi in strainatate de romani primul lucru pe care ti-l spun ii hoti sau tigani. Mersi oricum de sfat!

| KaterinkaBoy a răspuns (pentru Phoenix231):

Nu a zis nimeni ca iti trebuie permisw de port arma.laughing..Fiecare procedeaza cum doreste insa mie imi pare mult mai curat, eficient si mai rapid un asasinat decat o bataie.Bineinteles nu vorbim de cocalari din astia mici caci pentru astia de de ajuns si un Glock de 9mm. Oricum daca vrei sa scapi de vreun cap de clan iti recomand arma, chiar daca e mare or sa faca toti pe ei de frica fiindca viata lor depinde de cat de multe gloante ai tu in incarcator.laughingBafta.

| KaterinkaBoy a răspuns (pentru FallenDemon):

Iti recomand un Glock de 9 mm sau un Beretta Micro.Ambele foarte manevrabile, durabile si relativ ieftine.Plus ca le poti dota cu amortizor, iar Glock-ului ii poti pune si tinta cu laser.Cum ii spuneam si lui Destiny: Iti recomand o arma mare ca AS50 in cazul in care vrei sa asasinezi vreun cap de clan sau ceva de acest gen.Cu niste cursuri potrivite in 3 luni devii un tragator decent cu 70% din armele de foc.laughing

| FallenDemon explică (pentru KaterinkaBoy):

laughing) Mersi de sfaturi. Acuma nu vreau sa devin nici spaima lor sau ceva hitman laughing). Desi nu e o idee rea thinking rolling on the floor Mersi oricum.

| Rooobi a răspuns:

Frate daca te mai deranjeaza sti ca nu cunosc pe altii mai "jmecherii", vorbesti cu niste prietenii si le faci o vizita prin zona, sa nu fie o zona publica ca poate sa sune cineva la politie si sa o incrucati.

| ICEbalI a răspuns:

: Uneori e bine sa taci sa nu faci nimic, sa pari prost, decat sa vorbesti si sa spulberi toate indoielile. (sper ca m-ai inteles) happy
bafta.

| FallenDemon explică (pentru ICEbalI):

Dap am inteleswinking. Mersi de ajutor!

| spookydrums a răspuns:

Mi-a zis o chestie un prieten. Cand vine cioara la tine si vezi ca e pus pe bataie, strigi: "Stai frate, ca eu n-am nimic cu tine!". El o sa se opreasca putin (de uimire), timp in care ii dai bucata bine. In orice caz, cel mai bine e sa eviti pe cat posibil sa nu te bati decat daca nu exista alta optiune, ca dupa aia sa nu se ia si de prietena ta, pentru ca ciorile nu fac deosebire intre sexe. Si eu am probleme cu tiganii, insa nu s-a ajuns la bataie pana acum.

| Phoenix231 a răspuns:

Fa ce fac si eu prietene, cand esti cu iubita ceva cedeaza sau daca vezi ca deja intrec masura lasa-i in MM fara dinti dai dracu, Sau iti duci iubita undeva sa nu vada, te intorci si le rupi oasele, eu asa fac, si merge...
Eu nu prea sunt genu ce sa cedeze, deci tu faci cum vreitongue.

| FallenDemon explică (pentru Phoenix231):

Ok big grin. Mersi mult de ajutor!

| MariaFcsb1 a răspuns:

Asa am patit si eu cu prietenul meu erau niste idioti si m-a sarutat si au inceput sa comenteze EL s-a enervat iti dai seama si cred ca ar trebui sa le zici sasi vada de treaba lor iar daca mai comenteaza sa nu le dai atentie este cel mai simplu :* Sper ca ti-am fost de ajutor

| FallenDemon explică (pentru MariaFcsb1):

Mersi de ajutor. A nu te-ai suparat pe prietenul tau sau nu l-ai considerat fricos? Crezi ca a facut decizia buna?

| Dariiiii a răspuns:

Parerea mea e ca nu trebuie sa te pui la mintea oricarui tigan prost. In general e bine sa ocolesti genul asta de persone, iar daca vin ei la tine, ii ignori si mergi mai departe.happy Daca se iau de prietena tathinking nu zic sa ii iei la bataie dar trebuie sa ii iei apararea. cel mai bine e sa o iei pe fata de mana si sa mergeti mai repede si sa ii ignorati. de obicei cand sunt ignorati mult timp astia cedeaza. acum depinde.puppy dog eyes

| FallenDemon explică (pentru Dariiiii):

Da stiu ca cedeaza... dar ma simt nasol fata de prietena mea ca poate o sa creada ca-s ceva las ce nu o poate apara. Mersi de ajutor!

| spookydrums a răspuns (pentru FallenDemon):

Prin eivtarea conflictului, crede-ma, o aperi in primul rand pe prietena ta. Daca ala/aia te doboara, dupa aia cine o mai apara pe ea? Ca nu poti sa stii niciodata la ce se ajunge. Mai bine ignori pe cat posibil, daca nu se poate si se inrautateste situatia gen sa va urmareasca/ sa va amentinte/sa vina la voi, atunci fa-l sa nu se mai ridice de jos, pentru ca asta e hartuire deja.

| FallenDemon explică (pentru spookydrums):

Asa e nu merita sa o fac sa sufere sau sa pateasca ceva din cauza orgoliului meu. In caz ca ii apuca urmarirea da o sa le sparg fata laughing). Mersi mult de ajutor.
P.S : Tare faza cu prietenul rolling on the floor) o sa o aplic daca o sa am nevoie de ea.

| shadowmaster12 a răspuns:

Uite frate, majoritatea au spus sa nu te pui la mintea lor sa ii ignori...dar la ce bun?/? o sa astepti sa se pise pe tine? fi barbat! daca eram in locul tau ii spargeam fata...nu lasa pe nimeni sa iti supere iubita

| FallenDemon explică (pentru shadowmaster12):

True! Ma dispera la culmea ca se tot baga in seama cand e vai de ei... Mersi de sfaturi!