| dayanalove12 a întrebat:

TPU! am o intrebare doar pentru fete. fetelor, cum ar arata baiatul perfect pentru voi? cat mai multe raspunsuri. cel mai bun raspuns fundita, iar celelalte vot.

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ce conteaza cum arata? Daca n-a reusit sa ma cucereasca cu personalitatea lui, poate fi si Fat Frumos, tot degeaba...
Nu inteleg de ce unii se agata atat de mult de ambalaj si pierd esenta.
Eu n-as vrea sa fiu cu cineva, care ma vrea doar pentru aspectul meu fizic...doar pentru ca ma poate atinge, ma poate simti, ma poate admira ca pe un tablou frumos. Ii dau mai intai sansa sa ma cunoasca, si daca nu ii place ceea ce a vazut in interior, ce rost are sa mai continuam, sa mai tragem de snururi? Si perdelele sunt bune la ceva. Sunt ca niste mici capcane, care te ajuta sa descoperi, daca o relatie are potential sau nu. Sau inveti sa vezi prin ele, sau le lasi acolo unde sunt. Am incercat si fara perdele, dar nu sunt multumita de rezultat - ametim prea repede si nu ne mai arde de esente (stiu ca pentru tine n-are nici un sens. pentru mine are).
Iar ca sa-ti raspund la intrebare: daca facem abstactie de faptul, ca nu exista oameni perfecti, barbatul perfect pentru mine ar fi cel, care m-ar vedea cu adevarat si m-ar iubi pentru ceea ce sunt, asa cum sunt, nu asa cum vrea el sa fiu, si care m-ar face sa-l iubesc si eu la randul meu. Dar cum spuneam, perfectiunea nu exista...

P.S. Un copac fara radacini puternice...e ca si dus.

| kiss a răspuns:

Cum arata...fizic sau?hee hee

| kiss a răspuns:

Baiatul perfect e al meu big grin pentru ca sunt indragostita pana peste cap de el. pentru fiecare dintre noi perfectiunea e diferita, depinde de ce simti tu, atunci el va fi sau nu perfect big grin

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

1)Fizicul: Pur si simplu sa`mi placa mie nu`mi trebuie o anumita inaltime sau un anumit aspect al fetzei.
2)Sa pot vb cu el despre orice chiar si,, chestii de fete''
3)In primul rand sa ne si distram impreuna[nu ma refer la prostiistraight face]
4)Sa ma asculte cand vb ceva dar sa aiba si propriile pareri.
5)SA fie cat de cat,, cavaler'' laughing

Nu vreau sa fiu prea superficialista sau narcisista dar intrebarea era,, cum ar arata baiatul perfect'' big grin

| Lovely a răspuns:

Baiatul perfect in vizunea mea:

-Sincer culoarea parului si a ochilor nu conteaza, pentru ca degeaba zic ca imi plac blonzii daca odata mi se pune pata pe un brunettongue si invers. Modul in care se combina aceste 2 culori pe figura respectivului conteaza mai mult.
- Apreciez maturitatea la un baiat. Nu imi plac genul de baieti care prefera fifa, Counter sau mai stiu eu ce joc in locul meu. Vreau ca el sa vorbeasca diferit cu mine fata de amicii lui( fara injuraturi, P*** mea sau mai stiu eu ce)
- Imi plac baietii descurcareti si siguri pe ei. Sunt persoane care stiu ce vor de la viata si nu se arunca in vant la orice.
- Unele zic de impresie "fizicul nu conteaza". Acum sa fim seriosi. As vrea ca persoanele respective sa fie puse in situatia de a alege dintre un baiat neingrijit, nespalat si un baiat ingrijit, la 4 ace ce ar alege?winking Sa fii matur inseamna sa realizezi cum este realitatea. Realitate este ca si fizicul conteaza.

| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Pai baiatul perfect trebuie sa fie perfect :X:Xaspect fizic: sa fie inalt, bine facut ( nu trebuie sa fie neaparat un pachet de muschi) sa fie blond cu parul putin ondulat (dar nu lung) si cu ochii albastri :X

sa fie sincer, iubitor, tandru, sa fie atent cu mine mereu, intelegator, glumet, inteligent love struck

sa aiba o casa frumoasa love struck si o masina la fel de frumoasa (rosie) :X

| Forevăr a răspuns:

Blond :X, ochi albastri love struck, intelegator, sociabil,. cavaler., sa stie sa se distreze happy, sa arate bine love struck

| madasuk a răspuns:

Baiatu perfect pentru mine e unu' care sa ma inteleaga si sa ma sustyna merew in ce fac tongue

| Insomnii a răspuns:

perfectiunea din pacat nu prea exista dar iti pot spune ca baiatul "perfect" sau fata "perfecta" exista atunci cand tu esti indragostit LULEA de acea persoana incat si defectele ti se par calitati. oricum pentru mine baiatul ideal est mai inat decat mine, ochii caprui par saten si bine facu, simpatic, destept, carismatic, un baiat care stie sa se poarte cu fetele si nu un afemeiat notoriu.la mine mai important este caracterul decat aspectul! :X primesc fundita?:*

| ioana_2574 a răspuns:

Nu m-am gandit pana acum la baiatul perfect.adica pentru mine conteaza caracterul dar bine intels sa si arate bine, adica nu un baiat blond cu ochi albastri si patratelelaughing.

| Anonim2857 a răspuns:

Pentru mine conteaza in primul rand psihicul. Trebuie sa fie inteligent, descurcaret, daca face si ceva arte martiale pe acolomnu strica deloc. laughing Si prefer un rocker slabanog si inalt cu parul relativ lung indreptat decat un culturist tuns periutza tongue ochii nu conteaza atata timp cat pe mine ma atrage privirea lui. Dupa imi place sa fie atent cu fetele, sa-mi vorbeasca frumos, dar sa ma faca sa si rad, daca am o relatie cu el vreau sa ma priveasca in ochi cu aceeasi pasiune pe care o am eu pentru el si sa ma tina de mana cand ne sarutam. ahh love struck si sa rie sincer in legatura cu sentimentele lui. (funda plz? big grin)

| Anndra_2443 a răspuns:

Baiatul perfect pentru mine ar fi:inalt,frumos,sociabil,onest,increzator in propriile lui puteri,cu picioarele pe pamant,care sa aiba un grad al inteligentei ridicat,sa fie bun la suflet,sa fie increzator atat in el cat si in mine, sa fiu iubitor, afectuoshappy