| IoanaMihaela5267 a întrebat:

Buna TPU, am o intrebare. Ieri am avut o scurgere maronie destul de multa, mi-a umplut tamponul zilnic, patesc asa cand mi se termina menstruatie insa acum a fost intre menstruatii, menstrustia mi s-a terminat de cel putin doua sapt, am facut sex protejat, la menstruatie am avut cheaguri de sange, am avut dureri pelviene, a durat 4 zile, in concluzie a fost totul ok. Ce poate fi? Este sangerare de implantare? Am vreo afectiune? A mai intalnit cineva asa?

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Tind sa cred ca sunt foarte slabe sanse sa fie sangerare de implantare (aceea este in cantitate limitata, nu lichidul cat pentru o zi de ciclu), mai ales ca ati folosit protectie.

| IoanaMihaela5267 explică (pentru dullcat):

Si ce poate fi

| dullcat a răspuns (pentru IoanaMihaela5267):

Poate fi lichid ramas de la menstruatia precedenta, un rest care abia acum este eliminat.Culoarea e data de pigmentul specific sangelui si e de asteptat ca acesta devina maro dupa un timp.Cantitatea poate parea mare din cauza ca se amesteca si cu secretiile zilnice. Daca miroase urat, ai iritatii, mancarimi, dureri sau chiar febra, atunci e cazul sa mergi la medic.In rest, stai linistita, e normal.