| Katty2013 a întrebat:

am o intrebare:Imi place de un baiat care este foarte rusinos sta numai linga mama sa si nu da nici un semn de viata..Cum pot sa il atrag, cum pot sa il fac sa vie linga mine si sa vorbeasca cU mine?

16 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Jucati-va de-a mama si copilul. happy

| Cristiann25 a răspuns:

Copiii din ziua de azi.

| En3Rgi a răspuns:

Te duci tu si vorbestii cu el.Ca el nu cred ca ar veni sa vorbeasca cu tine...Multi baieti au problema asta.

| Katty2013 explică (pentru En3Rgi):

Mda,sunt de acord cu tine

| Mirke a răspuns:

Baiatul mamei? trebuie sa-i faci mamei pe plac ca sa ajungi la el, va trebui sa te pui foarte bine cu ea, si atunci mama lui in va spune ce sa faca cu tine, chiar merita atata efort?

| Katty2013 explică (pentru Mirke):

Pai cu mama lui ma impac destulmde bine

| Katty2013 explică (pentru Mirke):

Da da merita e foarte dragut si e genul de baiat care imi placehappy :*

| Assy99 a răspuns:

Du-te tu sa vorbesti cu el, incearca sa gasiti lucruri in comun.

| Unlocked a răspuns:

Poi da cati ani are 11? Spune-i sa-si bage mintile in cap si so mai lase pe ma-sa in pace, ca nu cu ea o sa steie tata viata.Si daca ii rusinos ia baga-te tu asa pe felie cu el asa direct, sa vezi dupa ca nu o sa mai fie rusinos. big grin

| Katty2013 explică (pentru Unlocked):

Nu nu 11, 14 are

| Katty2013 explică (pentru Unlocked):

Amuzant mai esti big grin
Nu nu pot ca sunt si eu rusinoasa si nu stiu ce sa-i spun: Buna imi place de tine si nu mai sta atita linga mama ta ca nu o sa te casatoresti cu Ea.Asa?
Da apoi ce fac daca ii spune mamei-sa, nu ca imi este frica dar nu vreau sa stric relatia de prietenie dintre familii

| Unlocked a răspuns (pentru Katty2013):

Merita incercat laughing. Acuma sa fiu sincer incearca si tu sa numai fi asa rusinoasa ca nu are rost, sa stii ca si eu sunt mai timid de felul meu dar incerc pe cat posibil sa numai fiu asa. Oricum daca zici ca intre familile voastre exista o relatie de prietenie e mai usor sa te bagi inseama cu el, daca nu poti asa face u face incearca pe facebook e mai bine daca sunteti am2 mai rusinosi.Si uite asa o sa vorbiti, o sa va cunoasteti cat de cat si cand o sa fie sa va intalniti o sa va fie mult mai usor.Trebuie sa incepi de undeva ca-sa poti sa-i spui ce simti pentru el, doar ca trebuie rabdare. big grin

| Katty2013 explică (pentru Unlocked):

Ok o sa te asculthappy
Nu are facebook

| Mishelle060612 a răspuns:

Nu prea ai cum sa-l faci daca el e mai timid, du-te tu la el si incearca sa vorbesti cu el

| Katty2013 explică:

Deja ne-am mai apropiat cind ma plictisesc ii spun sa vie la mine sa facem ceva ne jucam(jocuri intelectuale)apoi tatal meu il intreaba ce e draguta asa-i? si el spune nu spun, sau tatal meu imi spune Catty Gio vrea sa iti spuna ceva eu ma intorc si spun ce? iar el spune nu nu nu nimic de parca iar fi jena happy
Ma place?

| Maya13042000 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa gasesti lucruri in comun cu el, dupa o sa va apropiati din ce in ce mai mult, incearca sa ii castigi mai intai prietenia, iar dupa lucrurile vor decurge usor usot happy
bafta!winking