| Osana254 a întrebat:

Bună TPU!
Am o întrebare mai ciudatica,dar poate va puteți da cu părerea.
Intr-o relatie,după o cearta dacă unul ta imbufnat și nu vorbește cu celalalt,așteaptă ca celalalt sa vina la el sau după câteva zile dacă nu se remediază începe cu glume tâmpite gen "ce despărțire? ce certa? crezi ca e după cum vrei tu?".Iar unul încearcă mereu sa remedieze conflictul,sa ofere afecțiune, sa pupe sau sa îmbrățișeze indiferent de cine e de vina...cine e cel imatur?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Amandoi sunteti imaturi, orgolisi si prosti, atata vreme cat lasati sa treaca zile in sir pana sa spuneti "imi pare rau, iarta-ma!"
In dragostea adevarata nu exista orgoliu prostesc, nu exista purtat ranchiuna omului pe care afirmi ca-l iubesti, dar cand esti egoist si nepasator, poti sa dormi fara sa-ti pese cu zilele.

| Osana254 explică (pentru Violleta2022):

Deci practic, după spusele tale prima varianta e imaturitate.Asa ai descris.
Și cred ca e aiurea sa jignești sincer.

| Madaxo97 a răspuns:

Comportamentul clasic narcisist și orgolios. Nu e de stat cu asemenea om, imatur și orgolios, dacă iubești pe cineva, renunti la orgoliu si nu te culci niciodată supărat unul pe celalalt, nu ai cum să te lase inima sa nu vorbești cu persoana iubită cu zilele.

| TzancaTheHurricane a răspuns:

Cel imatur este cel ce nu se gândește la emoțiile partenerului! deși a avut loc un mic conflict, iar unul din cei 2 încearcă să remedieze, iar celălalt se face că plouă și nu observă micuțele gesturi de împăcare...e clar! Sper că te am ajutat