| JulieDeni19 a întrebat:

Bună TPU, am o întrebare și una sinceră este despre fostul și iubitul meu, e foarte dificilă situația. Fostul mă iubește și mă vrea înapoi și o spus că nu mai vrea pe alta, el nu știe că am iubit, el crede că îs singura pentru ca iubitul meu m-a pus sa spun la toată lumea că îs singura. Fostul e aproape de mine și iubitul meu e departe de mine, i-am spus să vina la mine a spus că are de învățat pentru permis și nu poate, a zis sa vin eu și na, eu am făcut multe pentru el și el nu vrea sa vina către mine. Nu știu ce să fac, ce ar trebui sa fac. El a făcut promisiuni că ne mutam împreună și s-a întors foaia, ce sfaturi îmi dați?

4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Îți arată că te iubește actualul? De ce te-ai despărțit de fostul?

| siriusblack98 a răspuns:

Mai respira pentru inceput ca ai turuit textul de am crezut ca tipa cineva la mine cand am citit. Daca pe actualul iubit nu-l intereseaza de tine si isi anuleaza promisiunile de ce mai sunteti "impreuna"? De ce te-a pus iubitul tau sa spui ca esti singura? Ii este rusine cu tine? Un fost iubit este FOST dintr-o anumita privinta. Odata ce un lucru a mers prost odata, sansele ca a doua oara sa fie la fel de prost sunt de 99%. Parerea mea este sa-i lasi pe amandoi si sa iti cauti un al treilea laughing

| Clytia a răspuns:

Dacă actualul nu e dispus să vină să te vadă, e clar cât de mult își dorește asta. Nu e dispus la un mic sacrificiu, nu ține la tine. Iar fostul... Nu! Cel mai bine ar fi să rupi orice legătură cu amandoi.

| Valentina8 a răspuns:

Sfatul meu e sa ti vezi de iubitul tau! Nu te poti intalni cu doi! Iubitul tau stie despre fostul tau? Despre ce ne ai scris noua? Ca daca nu, ar trebui! Nu e corect ceea ce faci! Alege si decide te! Dupa ce vei alege poti veni sa ceri un alt sfat