| Danielutza233 a întrebat:

Am o intrebare urgenta! Daca in iulie mi-a venit pe 16, iar acum in august pe 9 si am avut contact sexual neprotejat pe 13 si 28 august sunt sanse sa raman insarcinata?

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Am citit răspunsul tău în care ai spus că " a avut grijă".
Să înțeleg că ați folosit metoda coitului întrerupt, o metodă ineficientă din cauza faptului că acel lichid pre-ejaculator conține spermatozoizi. Nu ar fi trebuit să faci sex fără prezervativ.
Fă un test de sarcină pe 18 septembrie, cu urina de dimineață.
Baftă!

6 răspunsuri:
| ColaCola a răspuns:

Http://www.ziare.com/......vul-768858 Citeste.Este un studiu.Eu zic sa stai linistita pentru ca daca nu a lasat sperma in tine, e bine.

| saby26 a răspuns:

Da foarte probabil si ziua in care ai ramas in caz de eati insatcinata sigur este cea de 28.am facut un calcul si erai in perioada de ovulatie. poti face un test de sarcina pe 7 sept ca ai avea 10 zile de la contact si iti apare la test

| AlinaCurca a răspuns:

Da, da si da!

| AlinaCurca a răspuns:

Ce inseamna ca a avut grija? Pai...totul tine cumva de noroc. Pentru ca perioada fertila nu e ceva sigur si nu poti sti exac cand e. Daca el nu a ejaculat in tine, sansele scad simtitor. Totusi, chiar si asa...s-a dovedit ca poti ramane insarcinata si daca nu a ejaculat. Acum, nu as sti sa iti spun sigur ce sanse ai.

| Danielutza233 explică:

Pot ramane in datile astea chiar daca a zis ca a avut grija?

| Danielutza233 explică:

Deci experienta s-a repetat si aseara, pe 1 septembire, iar astazi mi-a venit! love struck