| AlwaysMe a întrebat:

Buna TPU am o intrebare :Vi se pare normal sa faci s** cu un baiat cu care esti de 3 saptamani? el se comporta frumos si nu`s minora dar is virgina..si mi se pare putin cam repedestraight face... voua nu?

18 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Nu, nu, bineînţeles că nu. Prima dată este ceva special, şi nu ar trebui să o iroseşti cu un băiat pe care de-abia îl cunoşti! Aşteaptă să treacă timpul, şi de-abia dacă ajungeţi să aveţi o relaţie intensă, plină de pasiune şi dacă aveţi deplină încredere unul în celălat puteţi să vă gândiţi la relaţii sexuale.

| Ecea a răspuns:

Glumesti? In 3 saptamani trebuia sa le faceti pe toate.
Eu sincer nu as sta 3 saptamani dupa o femeie. Prea putin imi pasa de virginitatea ei, hormonii mei o iau razna.

| ChuckyM a răspuns (pentru Ecea):

Vai de capul tău dacă aşa gândeşti!
Nu ştiu câţi ani ai, dar bănuiesc că nu foarte mulţi şi dacă de pe acum gândeşti aşa, mă întreb ce fel de persoană o să ajungi mai târziu. Femeia nu e un obiect cu care îţi potoleşti tu hormonii, e o fiinţă, la fel ca şi tine, care, la fel ca oricine, are nevoie de iubire şi înţelegere, nu de misoginism şi mitocănie, care, din câte observ, la tine sunt din plin.
Sincer, te compătimesc.

| Ecea a răspuns (pentru ChuckyM):

Hahaha.
Femeia are de 5 ori mai multa nevoie de sex decat un barbat. Depinde insa de varsta si daca a intalnit persoana compatibila.

| mona a răspuns:

Si mie mi se pare prea repede ca dupa 3 saptamani de cand sunteti impreuna deja sa faceti sex

| DeeaMarry a răspuns:

Sigur ca e mult prea devreme! Mai ales ca esti si virgina.
Dupa parerea mea, nici un an nu e prea mult daca nu te simti pregatita si nu ai deplina incredere in el.
Dupa 3 saptamani nici macar nu il cunosti. Daca el te grabeste, e limpede pentru ce te vrea.

| Elvina a răspuns:

E mult prea devreme. E clar ca vrea doar sex.

| PotcaPădurii a răspuns:

Doar trei saptamani... cenzurezi cuvantul sex...Am dubii cu privinta la varsta ta. Oricum, lasa-te de meserie.

| h3r a răspuns:

Daca te gandeai ca e prea devreme, nici nu avea rost sa mai pui intrebarea. Decizia o iei tu.
Totusi, ca si parere, ti-a propus deja sex? Daca e asa, e un nesimtit care nu te merita. Draga mea, nu conteaza ca nu mai esti minora, conteaza ca tu inca esti virgina( si bravo tie, tot respectul), insa cred ca el nu e baiatul potrivit pentru a-ti pierde virginitatea. Refuza-l, daca va intelege va mai astepta si inseamna ca vrea ceva serios cu tine, daca face urat atunci lasa-l pentru ca nu e de tine. Daca dupa ce o sa-i explici ca nu esti de acord, ti se pare prea devreme si o sa vezi la el o schimbare in rau, atunci o sa-ti dai seama singura ca a vrut sa profite de tine si o sa te bucuri ca nu te-ai culcat cu el cand ti-a propus.

Vezi ce decizie iei, iti doresc numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''Puţin cam repede'' serios? Mie mi se pare FOARTE REPEDE! NU face greşeala să te culci cu el după o perioadă atât de scurtă.Ai spus că nu eşti minoră.Te-ai păstrat atât de mult timp şi presupun că vrei să faci pasul ăsta atât de important cu cineva care să corespundă standardelor tale. Aşteaptă să-l mai cunoşti şi asigură-te că nu vrea de la tine doar o noapte de sex.

Mult succes.

| knoxfcsb a răspuns:

Da id si iti zic eu ce sa faceti ca sa nu'ti mai ceara

| Ana235 a răspuns:

Daca ti se pare repede, spune NU. Fiecare are limitele lui, in plus nu ramai virgina decat o data, nu are rost sa te grabesti.

| JackWolfskin a răspuns:

Asculta ti inima, ea stie cel mai bine. FUNDA VA ROG

| katy0098 a răspuns:

Si mie mi se pare cam ciudat. Ai grija poate e unul din acei baieti care vor sa te bage in pat cu ei apoi dispar fara urma. Vorbeste cu el si spune-i ca o s-o faceti cand te simti tu pregatita. Daca te iubeste cu adevarat iti va respecta dorinta. Sper ca ti-am fost de folos.

| criyssu a răspuns:

Am avut o prietena care era in aceeasi dilema ca si tine..era virgina si majora si a facut-o cu prietenul ei dupa 2 saptamani si la o luna deja se schimbase totul. iti zic ai grija ca nu-ti mai da nimeni virginitatea inapoi.eu si acum regret ca am facut pasul acesta cu cine nu trebuiawinking

| ChuckyM a răspuns:

E mult prea repede, chiar!
După 3 săptămâni nici măcar nu vă cunoaşteţi foarte bine, ce să mai faceţi şi sex?
Nu te grăbi, că timp ai toată viaţa să o faci! Dar dacă o faci acum, mai mult ca sigur mai târziu îţi va părea rău.
Iar dacă zici că se comportă frumos, s-ar putea să facă asta doar ca să te convingă şi într-un fel să te facă să te simţi datoare faţă de el şi astfel să cedezi. Eu zic să mai aştepţi până o să ai mai multă încredere în el, pentru că după doar 3 săptămâni nu cred că se prea poate vorbi de încredere. happy

| 12345love a răspuns:

Este foarte repede! Daca te iubeste, te va astepta...