| Anna_2972 a întrebat:

am o mare dilema. Un vechi prieten mi-a spus ca ma iubeste ca vrea sa fie cu mine bla bla chesti din astea. faza e ca si eu il iubesc si as vrea sa fiu cu el. dar el este plecat in franta.are 19 ani si eu 15.nu mi-a pus vechea intrebare "vrei sa fim impreuna"sau ceva de genu.doar imi spune ca ma iubeste, si eu il cred.stiu asta.
cum sa ii spun eu ca as vrea sa fiu cu el? sau sa ii spun ceva.sa il fac sa ma intrebe.nu stiu
si ar mai fi ceva
ca fata.imi doresc sa ma iubeasca din ce in ce mai mult.cum sa fac asta? stiu ca unii baieti prefera fetele dulci, tandre.altii cele mai geloase, indendente.altii,cele cuminti
el e genul care prefera fetele dulci, mai tandre asa.cum sa fiu asa? va rog frumos dati-mi raspuns
dau funda
poate ca ma credeti nebuna. dar chiar nu stiu ce sa fac.si fara gen"fii naturala". pentru ca asta facbatting eyelashes
multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| andreeutzaa a răspuns:

Eu nu vreau sa fiu negativa dar relatiile la distanta nu prea dureaza.Si eu am avut o astfel de relatie si a durat doar 4 luni(eu 15 ani, el 19) La inceput a fost totul superb, dar apoi treptat interesul a scazut pentru ca nu reusim sa ne vedem decat in vara.
Intr-o relatie de gen lipsesc acele mici chestii din fiecare zi care fac relatia speciala.Ca sa numai zic de dubiile si intrebarile de iti vin in minte : Oare ce face? Daca ma inseala? Il mai interesez so chestii de genu
Ma rog, asta e parerea mea; acum revenind la intrebarea ta
Daca tot zice ca te iubeste, ar fi cazul sa te intrebe daca vrei sa fii cu el.Nu face tu primul pas intr-o relatie pentru ca multi baieti interpreteaza declaratia fetei ca un gest mai*disperat*. Esti fata,lasa-te cucerita! Tu da-i atentie,pupicuri,inimioare chestii de genu. Daca vrei sa ii zici ceea ce simti pentru el, cand iti spune te iubesc, poti sa zici si eu.Si de aici ar putea sa porneasca un discurs depre o eventuala relatie.
Ca sa fii mai tandra si dulce, trebuie sa fii simpla, mai ales cu el.Sa ii zici chestii dragute si sa il iei prin surprindere.Incearca sa ii fi si iubita si amica.Adica sa poata sa vb despre orice cu tine.

2 răspunsuri:
| vera_5828 a răspuns:

Esti minora si nu poti iesi din tara fara acordul parintilor, deci exclus.Eu te-as sfatui sa-ti vezi de ale tale pentru ca esti destul de tanara pentru o relatie, vorbaste cu mama ta sau altcineva din familie, ai grija sa nu se lase cu efecte secundare pot fi éxtradinar de neplacute.

| karminuta a răspuns:

Draga Anna ar trebui sa ii spui(cand ai ocazia) daca mai vrea sa fie cu tine si el iti va spune daca da sau nu
si cu partea a2a date pe langa el si fa-i complimente ca: iti sta bine cu asta...sau na mai gandesti si tu. Sper ca te-am ajutat. Funde?love struck