| Anonim_8946 a întrebat:

Am o mare problema. Astazi am iesit afara cu prietena mea cea mai buna.si dupa un timp a venit si un tip pe care ea il placea. dupa ce am stat afara un timp cu ei.am inceput sa-l plac.ne facea complimente si mie si prietenei meleoh go on si se pare ca 'ma simpatiza'. dar prietena mea se suparase pentru ca ea credea ca ma place pe mine.si cand i-a spus lui asta s-au cam certat.asa ca am decis sa plec si sa-i las sa-si rezolve problema.cand am ajuns acasa. m-a sunat prietena mea. i-am cerut scuze si i-am spus ca nu trebuia sa fi venit iar ea mi-a povestit ca este cu el.cat de adorabil este sau cat de bine saruta. iar dupa ce i-am inchis telefonul am inceput sa plang. nu stiu ce sa fac. Help mee!crying

Răspuns Câştigător
| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Bună! Ești într-o situație foarte complicată. Deci să înțeleg că tu îl placi pe prietenul prietenei tale?! Draga mea, liniștește-te! În primul rând te asigur că telefonul acela a fost un pic pentru răzbunare. Prietena ta a vrut să se răzbune pe tine pentru că probabil a fost geloasă. În al doilea rând, de dragul prietenie tale cu fata respectivă, nu te băga în relația lor. Nu uita, dacă îți vei strica prietenia cu ea îi vei simți lipsa și nu va fi frumos din partea ta dacă îi vei fura prietenul. Uite ce e de făcut: nu o lăsa pe prietena ta să vadă că tu îl placi. Poți să-l placi dar nu arăta asta de față cu ea. De ce zic, că încă poți să-l placi? Pentru că e enorm de greu să uiți pe cineva la comandă. Cere-ți scuze de la prietena ta și asigur-o că nu îl placi. Încearcă, în ciuda faptului că îl placi să te îndepărtezi de el. Nu te mai gândi la el. și nu uita că el nu este un băiat cinstit și de treabă dacă vă face amândurora favoruri de prietenie. Nu lăsați un băiat să vă strice prietenia. Succes!

3 răspunsuri:
| forever4you a răspuns:

Da tu chiar o crezi pe prietena ta? poate spune adevarul sau poate incearca sa te faca sa crezi ca este cu el ca tu sa te indepartezi de el si asa sar asigura ca tu nu mai esti un obstacol pentru ca ea sa reuseasca cu el pana la urma nu trebuie sa disperi dar mai bine daca este adevarat nu te baga pentru ca nu merita sa pierzi o prietena pentru un baiat si daca l-ai place cu adevarat l-ai lasa sa fii fericit pentru ca asta inseamna sa iti placa cu adevarat de o persoana sa fii fericita atunci cand el este indiferent ca este cu tine sau nu, chiar daca te doare incearca sa intelegi si cauta alt baiatbig grin
Succeslove struck

Răspuns utilizator avertizat