| Kidushaa a întrebat:

Am o mare problema.

Imi place de un baiat din clasa, dar el nu ma baga deloc in seama. De fiecare data cand trece pe langa mine, sau sta langa mine, imi vine sa ii sar in brate si sa-l strang cat pot eu de tare! Dar eu pentru el nu exist crying

Nu asta e singura problema. Imi mai place si de un prieten, cu care imi petrec vacantele, si uneori si weekend-urile. Adica el este mult mai aproape de mine. Tin minte, ca o data cand am foste la mare, ne bateam cu apa iar el m-a luat in brate. Va puteti da seama ca era sa lesin laughing. Dar el are deja iubita, desii a zis ca tine mai mult la mine decat la ea, desii ma considera decat o prietena.

Deci, dragii mei, imi place de 2 baietii! Va rog, am nevoie de ajutor! Ce trebuie sa fac?

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Joaca-te cu ei pana apare al treilea baiat.

| Glorya18 a răspuns:

Eu am fost intr-o situatie asemnatoare ca a ta. Gandeste-te la fiecare, la ce iti place la ei, ce te-a atras la fiecare si incearca sa-ti dai seama de cine iti place mai mult, cel putin la mine a mers. In privinta primului cel care nu te baga in seama chiar nu ai ce sa faci. Daca el nu te baga in seama inseamna ca sentimentele nu sunt reciproce si mai ales daca e colegul tau de clasa el probabil nu te vede ca pe o posibila iubita ci ca pe o prietena sau doar o colega. Iar cel de-al doilea cred ca te minte sau nu stiu ce vrea deoarece daca zice ca tine mai mult la tine decat la prietena lui de ce nu se desparte de ea ca sa fie cu tine. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Livyutzu a răspuns:

Alege unul dintre prin calitatile lor, Si cu cel care nu te baga in seama inseamna ca are niste motive.Incerca cu biletele sigur va merge intreaba-l "De ce ma ignori?" poate va merge. Daca esti la liceu si de ce nu in cl. 7-8, Incerca sa fi mai sexy pentru a atrage atentia si la sexy nu ma refer la fizic ce la personalitate, atitudine, curaj..etc.Fi si tu mai convigatoare, Machiaza-te vei atrage atentia si foloseste limbajul trupului, cred ca stii la ce ma refer, Deci nu uita, Fii mai curajoasa si Mult succeshappy

| Iupeburg a răspuns:

Stiu cum este sa stai in intuneric...si sa plangi pentru ca el nu te vede.Ar trebui sa bagi alti baieti in seama sa vezi care reactioneaza. Daca nu reactioneaza nici unul mai intreaba o data pe TPU si o sa vezi ce faci in continuaretongue

| taniussa97 a răspuns:

Ignora-l si tu pe cel care nu te baga in seama si baga mai mult in seama alti baieti de fata cu el sa vezi cum se comporta...iar cu cel de-al doilea pastreazati aceiasi relatie ca daca tinea la tine sigur se despartea de prietena lui...bafta