| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU! Am o mare problemă și am nevoie de mai multe păreri! Acum 2 luni am cunoscut o fată pe insta de care m-am îndrăgostit instant, m-am decis să îi scriu și să facem cunoștință, ea are 15 ani, eu am 16, ea e din Oltenița, eu sunt din Iași, după câteva discuții, m-am cuplat cu ea! Totul a fost foarte frumos până când tatăl ei a aflat că are relație, i-a luat telefonul și m-a blocat pe mine și pe toți băieții care o aveau la follow, inclusiv colegii ei, ea mi-a povestit înainte de tatăl ei că e foarte sever și s-ar putea să ne despărțim din cauza lui! Mi-a spus că nu o lasă să aibă relație cu băieți până nu intră la facultate! A trecut deja o lună de când m-am despărțit de ea, nu am mai vorbit de atunci deloc pentru că mă are la block și nu poate să mă deblocheze deoarece tatăl ei a avertizat-o că dacă o prinde că mai vorbește cu mine sau cu orice alt băiat, va lua măsuri mai mari! De atunci simt că am intrat în depresie, am ținut foarte mult la ea și ea la mine și ne-am detașat unul de altul foarte greu, noi ne planificasem un întreg viitor împreună, chiar voiam să o cer de soție peste vreo 5 ani! De atunci mă simt foarte singur și simt că am nevoie de alta dar totuși vreau să rămân loial ei! Țin să menționez că noi am avut relație la distanță, planul nostru inițial era să așteptăm până terminăm liceul și de atunci să ne vedem și în viața reală! Mi-a spus la un moment dat că poate ne vom regăsi peste câțiva ani, acum chiar nu știu ce să fac, să aștept până devine ea majoră și să-mi continui relația cu ea atunci sau să caut pe alta? Vă rog, vreau niște sfaturi. Dau fundă

Răspuns Câştigător
| Florea_Maria__YPcT a răspuns:

Mai sincer mă bucur ca mai sunt băieții ca voi însă vezi tu dacă soarta voastră e să fiți împreună nu trebuie să o aștepți pentru ca în 2, 3 ani își poate schimba sentimentele, poate întâlnește alt băiat sau nu mai simnte ce simțea ea înainte, deci ști dacă suferi după ea și ea suferă după tine, iar părinți sunt împotriva, cel mai bine ar fi să-i dai liniște fiindcă ai este greu probabil

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia o pauza de mai multi ani, ca fata aia nu te vrea in viata ei si nu ai ce sa astepti. Asta a fost un raspuns negativ din partea ei.

| Emilian65 a răspuns:

Sentimentele de iubire, la varsta asta, sunt mari. Dar, aveți răbdare să cresteti până face ea măcar 18 ani și apoi dacă mai există aceleași sentimente, vedeți voi cum refaceți relația pe care o aveți acum.

| adam7 a răspuns:

Greu tare cu dragostea asta.
Până intrați la liceu e posibil la uitați unul de altul, apar noi oameni în viața voastră.
Gândește ca ești abia la început, la fel și ea, simți ceva sentimente pentru ca nu va vedeți, dacă locuia lângă tine și va vedeați zilnic, poate erați deja plictisiți unul de celălalt.
Orice ar fi, nu e singura fată, e abia prima.
Dacă va desparte distanța și părinții nu dispera.
Vezi de viața ta și fă-o frumoasă, găndeste ca toate astea sunt în creierul tău, el te terorizează să îți fie dor, când ai putea să fii pozitiv și să zâmbești fetelor din jurul tău, să fii vesel și optimist mereu!