| VladFurouncul a întrebat:

am o mica mare problema. Din semestrul acesta m-am mutat in banca cu o colega cu care, chiar daca o stiam de un an jumate (suntem clasa a 10a) nu vorbisem foarte mult inainte si deci nu imi facea nicio impresie speciala... Acuma insa ca o vad zi de zi simt ca innebunesc, cred ca m-am indragostit de ea si stiu ca pare ciudat, dar deh, asa ma indragostesc eu, dupa un an si ceva dupa ce cunosc acea persoana laughing In fine, ea m-a bagat in mod clar in friendzone si nu prea da semne ca m-ar placea, desi se poarta dragut si vorbeste destul de mult cu mine (insa asa face cu toata lumea). Eu chiar nu vad cum mi-as putea gasi curajul sa-i marturisesc sentimentele, desi la mijloc ar mai fi si multe alte probleme: prietenul ei (bff) cel mai bun este si prietenul meu cel mai bun din clasa (sta in banca din spatele nostru) si cu el se poarta cel mai prietenos, asa incat m-a adus si intr-o stare de gelozie laughing Daca i-as spune ce simt mi-ar fi frica si de reactia lui, chiar daca stiu ca nu este iubitul ei, mai ales ca desi imi e bun prieten eu evit subiectul asta cu el si nici eu nu stiu daca el o vede ca pe o prietena sau are si el sentimente ascunse ca mine. Aaa si nai e si cea mai mare problema: ea are un iubit laughing) Dar de obicei la ea o relatie dureaza cam 2 saptamani si ii barfeste pe toti iubitii ei de fata cu noi... Dar chiar si asa, partea cu iubitul ma calca pe nervi!
Va rog ajutati-ma cu un sfat, am auzit de multe ori ca relatiile cu o colega de clasa pot fi cele mai nasoale posibile (mai ales dupa despartire), si chiar asa tind sa cred si eu, dar... Of! Iubirea asta imlrevizibila! laughing Va rog bagati sfat si sper ca nu v-am plictisit cu acest roman! big grin

Răspuns Câştigător
| SSJGohan3 a răspuns:

Ma, eu nu pot sa iti dau un sfat cum sa iti iei decizia, tu trebuie sa faci ce crezi ca vrei si ii mai bine, eu am avut o relatie cu o colega am fost impreuna din clasa a 9-a pana la inceputul clasei a 12-a. Noi am avut o despartire usoara la comun de acord ca nu a mers...si nu a fost nici o parte nasoala pe urma, deci depinde de cum gestionezi situatia, la noi a fost ok