| Mariadolores a întrebat:

Buna TPU.
am o mica povestioara si as vrea sa imi spuneti parerea voastra despre acest lucru sau ce ati face in locul meu.
sunt cu prietenul meu de 4 luni.neam cunoscut la un teatru, suntem in aceeasi scoala.inaitne de ore mergeam in parca, intr-un loc unde nu vine nimeni.la telefon vorbm in fiecare seara, ne dam mesaje iar el imi aminteste in fiecare zi cat de mult ma iubeste si ceinsemn pentru el.ne spunem totul.am avut si noi "scaparile" noastre, totusi inca nu ne-am sarutat pentru ca suntem destul de timizi, si speram ca at cand va incepe scl o sa ne sarutam. avem incredere oarba unul in celalalt, simt ca pot sa-i spun orice. el e la fel ca in prima zi, indragostit, avand grija sa nu fiu niciodata suparata. a venit si la mine acasa sta la 10 km departare de mine si a venti cu bicicleta doar ca sa ma vada.eu fac anul asta 14 ani in octombrie iar el face 14 anul viitor in martie.credeti ca varsta e o problema? ne facem sperante ca asa o sa fim toata viata si ca vom locui candva in america si vom avea o familie.dar.nu stiu ce sa zic.totul pare asa de frumos.nimic n-ar putea strica asta. avem ff mutle in comun as putea zice ca suntem aproape identici, aceeasi religie, aceleasi gusturi, aceleasi initiale, aceleasi pareri, aceleasi ganduri. ce credeti? e doar o dragoste de copii si ca se va sfarsi la un moment dat?

Răspuns Câştigător
| Delia_7017 a răspuns:

SCumpa mea, nu varsta conteaza, sa vede ca esti mult maimatura decat un copil obisnuit de 14 ani.Matusa mea si sotul ei se cunosc de la 12 ani si sunt impreuna de atunci, acum sunt casatoriti si au si doi copii, sunt impreuna de 15 ani si crede-ma ca nu exista cuplu cunoscut de mine care sa se inteleaga atat de bine.Nu trebuie sa privesti atat de mult in viitor pentru ca nu sti ce iti aduce ziua de maine,da,e frumos sa-ti faci planuri si sa visezi numai ca totusi exista posibilitatea sa se termine si atunci o sa suferi/iti foarte tare.E foarte frumos ca luati totul asa de incet si va bucurati de totate maruntisurile,pentru ca adevarata fercire vine din lucruri marunte...Din ceea ce ai scris tu mai sus reiese ca sunteti foarte potriviti chiar daca sunteti aproape la fel, cu totii stim ca+ cu + se respinge, dar poate la voi nu e asa.
Sfatul meu e sa iei totul incet si sa te bucuri de prezent pentru ca ai timp in viata sa faci de toate! aaa da...Sarutati-va!:X

Griji de tine!

5 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Ei bine nu vreau sa iti tai aripile si nici sa te descurajej, dar cred ca asta e prima dragoste la tine, cam devreme zic eu, si prima dragoste se zice ca nu se uita niciodata dar e un esc... Ca na e prima, deci mai urmeaza... De sfarsit toate se sfarsesc, aveti multe vise, e frumos, dar nu cred ca o sa fie asa cum vrei tu, in viata multe se poat intampla, intr-o singura zi se poate intampla ceva care iti poate schimba toata viata, si asa si cu acest baiat, habar nu ai ce se poate intampla maine sau poimaine. Acum tu continua sa speri ca nu se va termina niciodata si sa visezi. Iar cu baiatul asta incearca sa fi cat mai buna cu el zi de zi, din cand in cand fi mai sponata, fa ceva care nu prea faci de obicei, dar sa fi atenta la alegere sa nu faci vreo prostie, iti zic sa fi spontana cu el ca sa nu cumva sa se plictiseasca de tine.
Sper ca te-am ajutat! Funda? Plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

| eduardinoedy a răspuns:

Totul pare foarte frumos :-) tineti-o amandoi tot asa ca merge bine

| angelkissing a răspuns:

Si prietenul meu e cu un an mai mic decat mine, dragostea nu are varsta. Aveti o relatie minunata, intr-adevar e o dragoste trecatoare dupa soare vine si ploae dar poate la voi va tine.Sunteti mici inca, parerea nea este ca se va fsarsi pana la urma depinde si de voi. Oricum succes

| seba_1228 a răspuns:

Cu timpul iti vei raspunde singura la aceasta intrebare. :poate sa fie ceva de vitor (is destul de multe cazuri) sau poate sa fie o aparenta...

| jojo_2491 a răspuns:

Bucura-te de ce ai acum,copilaria e frumoasa iar voi traiti o poveste adolescentina cum putini copii, in ziua de azi, mai au.nu iti face iluzii prea mari, s-ar pute sa va despartiti intr-o zi. faceti cate un pas si poate va fi o poveste pentru toata viata, dar aveti grija sa nu o stricati prea devreme.ma refer la sex.e frumos asa cum a-ti inceput si daca relatia voastra va rezista, aveti timp si de sex. distrati-va cat mai mult.