| RazvanelStefanel a întrebat:

Buna TPU am o mica problema, am 18 ani si am intretinut relatii sexuale cu iubita mea tot de 18 ani numai ca pana la gasirea prezervativului am bagat.o de 3-5 neprotejat ea are ciclu neregulat si ii vine cam in o saptamana sunt foarte stresat as dori sa aflu daca ar putea fi insarcinata multumesc.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din cele scrise in intrebare reiese ca iubita ta are un ciclu menstrual neregulat. In cazul ciclului menstrual neregulat fiindca nu exista un reper fix fata de care sa poti sa te raportezi in timp cu privire la momentul de incepere/pornire a menstruatiei rezulta ca nu se poate stabili nici perioada fertila deci nici momentul in care ar putea ramane insarcinata. Daca joaca voastra a avut loc spre nesansa/ghinionul voastru in perioada fertila chiar si o singura penetrare cu penisul neprotejat poate fi "fatala" daca cumva ti-a scapat din greseala si cea mai mica cantitate de sperma in vagin. Din moment ce ciclul este neregulat pe ce te bazezi cand afirmi ca : "ii vine cam in o saptamana"? Daca totusi aveti sansa ca intr-adevar sexul sa fi avut loc cu circa o saptamana inainte de inceperea menstruatiei probabilitatea unei sarcini este foarte mica, sub 5%. Doar in cazul ca nu incepe menstruatia nici dupa trecerea a 21 de zile de la data sexului se va putea face un test de sarcina. In cazul ciclului menstrual neregulat nu se poate stabili data exacta de incepere a menstruatiei, deci nu se poate vorbi niciodata despre intarzierea acesteia deoarece nimeni nu poate stabili ce lungime va avea ciclul respectiv.Multa sanatate.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ar putea fi, de ce nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde ai găsit prezervativul până la urmă?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e si curiozitatea mea. Si as mai fi curios cum il cautau, fiind infipti unul in celalalt. Presupun ca impreuna, poate d-aia a si durat mai mult.

| KMaddieK a răspuns:

Nu ramane, stai calm. Eu fac asta de un an si nu mi s-a intamplat nimic. Lichidul preejaculator are spermatozoizi inactivi daca au trecut 72 de ore de la ultima ejaculare, dar si cu urina ei se duc de pe acel canal. happy