| Anonima06 a întrebat:

Am o mică problema. In momentul de fata stau in banca cu băiatul de care imi place de vreo 2-3 ani. El știe ca mi-a plăcut de el in trecut dar nu știe ca il mai plac si acum. Am încercat sa ii spun dar nu vreau sa ni se strice prietenia din aceasta cauza. Vreau sa aflu daca exista vreo șansa sa ma placa. Adică de obicei cand sunt trista spune cate ceva haios si ma face sa rad; daca ma uit la el se uita si el la mine si imi zâmbește si chestii de genul acesta plus ca in săptămana altfel el s-a certat cu cea mai buna prietena a lui fiindcă era geloasa pe mine ca ma înțeleg bine cu el.
Ar fi vreo posibilitate sa ma placa?

Răspuns Câştigător
| deautza25 a răspuns:

Uite ce e. Suntem fete. Sa zicem ca suntem mai diferite decat baietii. Mai ales cand suntem "in love with him". Avem impresia ca orice contact visual, orice chestie care o face persoana respectiva, o face pentru ca ne place. Momentul ala cand te uiti la el, iar el se uita deja la tine. E genial, nu? Ei bine, cand se intampla moments de acest gen tindem sa credem ca:"GATA, SIGUR MA PLACE!". Da, exists posibilitatea sa te placa. Dar nu iti poti da seama de acest lucru doar daca el s-a uitat o data la tine. Trebuie sa astepti pana cand vei fi sigura ca te place. Si sa iti mai vand un pont. Baietii de obicei sunt orgoliosi si asteapta ca tu sa faci primul pas. Aici ai de ales. Fie ii spui ca il placi, fie il atragi atat de mult incat el iti va marturisi ca te place. In cazul in care tu ii vei spune ca il placi exista doua situatii: 1. ÎN CAZUL IN CARE E RECIPROC- va fi super entuziasmat ca si tu il placi. 2.ÎN CAZUL IN CARE NU E RECIPROC- stai linistita. Mai sunt milioane de baieti pe lumea asta. Ai tot timpul din lume sa il gasesti pe cel potrivit.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Da, mai ales dacă știe că sentimentul e reciproc.

| Emilian65 a răspuns:

Daca s-a certat cu cea mai buna prietena a lui inseamna ca te place pe tine si vrea o relatie cu tine.