| AloNe_1012 a întrebat:

Am o mica problema si am nevoie de un sfat Mai ales de la fete. Este un baiat in scoala care ma place. Pentru inceputi mi-am dat seama ca ma place zicandu-mi:
" Buna! Ce faci?"
sau " De ce nu ma bagi in seama? TI-am facut ceva?"
Si eu il plac dar Cand il vad ma blochez si eu vreau sa ii spun ceva dar NU POT UN sfat? Funda:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dau mai multe variante,ai de unde alege:

a).Baga id lui,intreaba-l ce face,spune-i ca esti mai rusinoasa si de aia nu il bagi in seama.
b).Saluta-l,intreaba-l ce face,poate te place si el,si vrea sa va combinati(renunta la rusine)
c).Daca ai facebook,baga-l in lista,lasa-i comentarii,sau vorbeste cu el la chat(in cazul in care nu ai id lui)
d). Zambeste-i in fata,daca te opreste,stai,nu fugi.(vorbiti) explica-i cum esti tu de fapt.
e). Pune o prietena sa il intrebe daca te place,ca sa stii.

Acuma,exista mai multe metode cum sa il atragi(dar l-ai atras deja)tu ai probleme cu timiditatea(ca mine) si incearca sa uiti cateva momente ca esti rusinoasa,fa ce iti cere inima,distreaza-te mai mult,si de fiecare data cand incepi sa ai emotii si sa te blochezi,sa nu mai sti ce sa zici; spune in gandul tau:"nu sunt timida am incredere in mine"(poate merge, am auzit-o si eu).

Bafta sa ai, si incearca sa lupti cu frica si timidatatea care te blocheaza.Eu lupt de cativa ani,si parca incet incet imi dau drumul, cred ca voi reusi, la fel si tu. Ceau!

1 răspuns:
| Fytzy a răspuns:

Si eu eram asa candva...stai mai mult cu el fi tu insuti si spuei ca il placi prin telefon, internet daca nu poti sa ii spui in fata.Dar ti-am zis cel mai important este sa fi tu insuti vei reusi funda? :**:*
:*