| JeSuisAnonimus a întrebat:

Am o nelamurire ff mare... Am 15 ani si am o iubita de cam 3-4 luni. Ne intelegeme foarte bine, dar are o prietena foarte buna care constant ii zice de rau de mine. Mereu ii spune ca mai bine se desparte de mine si chestii asemanatoare. M as certa cu ea dar ar fi a nu stiu cata oara si nu are nici un rost. Se cunosc de ceva timp si nu vreau sa ma bag intre prietenia lor. Nici nu vorbesc cu ea cand ne vedem la mall si in alte locuri da tot ma barfeste, sa zic asa. Ce credeti ca are cu mine si cum as putea sa rezolv?

3 răspunsuri:
| Andreea23r a răspuns:

Poate e geloasă că prietena ta are iubit și de asta vrea să vă despartă, te vrea pentru ea sau nu te consideră suficient de bun pentru amica ei. Nu văd din ce alte motive ar putea să vrea cu atâta înverșunare să nu mai fiți împreună, din moment ce ai zis că vă merge bine relația...

| FaraNumePls a răspuns:

E ea ciudatica... Încerca să vorbești cu ea dar și cu iubita ta.

| BlyeeetAK47 a răspuns:

Daca esti baiat cuminte, inseamna ca ea cam vrea sa o scoata din "joc" pe iubita ta si sa se combine cu tine (adica te place). Singura rezolvare e sa aflii daca chiar e adevarat (ceea ce e), iar dupa sa ai o discutie cu iubita ta in care sa-i explici.

Apropo intreaba-ti iubita mai intai daca prietena asta a ei ii spune sa fie cu X, nu cu tine. Atunci inseamna ca trebuie sa te duci sa-l rupi pe acest X in bataie (daca el o pune pe asta sa bage zanzanii)