| anonim_4396 a întrebat:

Am o nelamurire mare, dar nu prea mare in legatura cu un baiat laughing Ieri imi dadea semne ca ma place si intreba de cine imi place continuu, iar pana la urma una din prietenele mele i-a spus ca de el. Dupa prietena mea l-a intrebat daca el ma place, dar a zis ca ii poate spune doar fata in fata. In fine, au stabilit cand sa se intalnesca sa ii spuna, dar nu a venit. Dupa prietena mea l-a intrebat daca ma place sau nu si pana la urma i-a zis ca "Nu, scuze e o fata ok, dar neah". Si nu inteleg pentru ca pe zi dadea semne foarte clare. Poate sa fie din cauza ca "prietenii" lui mai mari i-au citit conversatia si a zis ca sa nu creada ca ii place de mine? Sau chiar nu ma place si e un actor foarte bun?

3 răspunsuri:
| GabrielaMarcelaRusu a răspuns:

Dupa ceea ce scrii esti foarte tanara. Draga mea cel mai simplu ori il intrebi direct fara intermediari.ori trimiti semnale ca iti place de el si daca este intr-adevar asa se va apropia de tine..cauta sa gasesti un hobby sau ceva ce va poate apropia mai mult sport...nu te baza niciodata pe prieteni fii independenta e mai bine asa.

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau, dar trebuie sa acepti realitatea, ce vrei si visezi tu de fapt, nu inseamna ca se si adevereste.
Daca baiatul a spus deja NU, inseamna ca este: nu!

Stiu, la varsta voastra vi se pare imposibil sa fiti respinse, dar va trebuii sa invatati ca baietii nu-s papusi si ca au puterea de decizie si chiar tupeul sa refuze o fata, sau sa nu o placa.

Nu stiu ce te socheaza, raspuns lui foarte direct si sincer, sau faptul ca a avut tupeul sa nu te placa? Pentru ca mie, mi s-a parut a fii un rapsuns foarte sincer si direct, iar faptul ca nu a vrut sa raspunda prima oara, a fost ca sa nu te simti tu prost, ca el nu-i interesat de tine.
Dar nu-i nimic, mai sunt baieti pe care poti sa-i impresionezi!

Nu uita: nu toti baietii care se uita la tine te plac, unii se uita de curiozitate, altii se uita pentru ca ii deranjeaza modu insistent cu care ii privesti, si mai ramane o ultima categorie, a celor carora este posibil sa te placa si doar te urmaresc pentru ca te simpatizeaza si nu-s decisi daca sa iti spuna, ori nu.

| GoldenZenith a răspuns:

Daca a zis ca nu te place, probabil asa o fi.

Sau poate o fi fost influentat. cine stie.

Nu te consuma pentru chestii de genul.