| jessyk a întrebat:

Buna TPU am o prietena care e disperata iar eu nu am cum sa o ajut pentru ca inca nu mi-am inceput viata sexuala ea ieri seara s-a culcat pentru prima data cu prietenul ei iar dupa actul sexual ia curs sange si inca ii mai curge cate o picatura din cand in cand de ce? e normal? va rog ajutati-ma sa ii dau un rasp e mica are 16 ani si nu stie ce sa faca...

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este normal, nu trebuie sa faca nimic. Sangerarea poate dura chiar 3-4 zile. Sa nu uite, insa, de prima consultatie ginecologica in prima luna de la inceperea vietii sexuale.

| MarTZius a răspuns:

Da.e normal pentru ca nu mai e virgina si cam asa e prima data.nu are de ce sa ii fie frica.totul va fi bine.

| Ady05 a răspuns:

La 16 ani e prea devreme, cred eu!

| jessyk explică:

Da stiu ca e prea devreme dar nu eu sunt cea care a facut asta pentru ca eu sunt constienta de acest lucru...dar trebuie sa o ajut e cea mai buna prietena a mea iar eu cu nu am trecut prin asa o experienta am vrut sa cer parerea altora care stiu asta...deci e ceva normal?