| PrettyDollRock a întrebat:

Buna TPU.
Am o prietena destul de buna. Stefy.
Si toti colegii se dau bine pe langa ea oh go on.si tin mereu cu ea. profita de ea big grin.
E o fata gen oh go on. bani gata laughing Maica`sa dadea cate 1 milion la colindatori. am mers 4 la colindat poc.4 milioane la tigani dadea cate 5-10 lei straight face. Isi i`a toate hainele din mall.cu scopul de a se da mare ca scrie pe eticheta Zara.sau nu stiu ce firma. O plac cam toti baietii din clasa. si i`a ii place [pe toti] indiferent de mecla laughing si de creier. E cea mai desteapta din clasa cred ca [face pregatire la toate materiile]. Si e printre cele mai urate oh go on.are parul foarte lung si ii mananca mult calciu. face cosuri ii se decorjesc unghiile. are multa matreata.Cosuri? Are o gramaaadaa straight face se da cu toate cremele.si baieti o plac pentru ca ea e.stefy, omul ce o fac hainele. Avantajul ei este ca. are parul lung happy si ca. e mai inalta straight face. Pe langa ea eu, am parul mediu. nu am cosuri si.nu ma imbrac Versace/Armani/Zara oh go on. nu, nu ma imbrac cu ceva confortabil luat.de orunde ce am siguranta ca nu e marit cu 5 ori pentru a`si platii magazinul chiriile. Acum spun si varstele noastre happy. 11 ani.
Mai nou imi place din vara aceasta de un baiat de 13 ani.
Si au aflat cateva fete din clasa care.si ele s`au indragostit de el straight face printre care si Stefy. Si se cred fotomodele. se baga in seama se duc si isi iau tot felul de ****-uri de la automate ca sa se faca cat paris`ul. cafele., ceaiuri [cine stie de cand] doar de dragul de a se duce sus sa-l vada.
Pe langa ele eu am vorbit cu ele. eu si stefy. se putea oh go on are tupeu sa-i zica te iubesc oh go on.
Eu i-am zis intr-o zi ca imi este simpatic si ca`l plac.ca pe un prieten si zice. scuze dar nu vreau sa te supar dar esti prea mica laughing
Stefy a vorbit cu el si a intrebat stefan:
Tu cine draq esti? Tot o fata care ma placeee?
Nuu... eu nu te plac., te place o colega straight face. aaa si au vorbit mult si bine.
Acum am aflat de la un coleg de al lui ca cica o place pe stefy.
Ma intreb oare. ea sau alte colege au sanse la el?
O prietena din clasa a 8 a. mi-a zis ca nu se uita nici la mine nici la colegele mele sad... ca el cauta forme si`l doare`n cur de noi straight face
Oare e adevarat?

6 răspunsuri:
| Hitch a răspuns:

Ideea e ca baietii la varsta asta in general cauta cea mai frumoasa fata din punctul lui de vedere, pentru a realiza 3 lucruri:
1) Sa se laude la pritenii lui cat de irezistibil e el fetelor
2)Sa aiba acces la alte fete frumoase dupa ce se plictiseste de asta (adica sa aiba in cv numai fete frumoase)
3) Daca are ocazia sa aiba experiente intime, vrea sa le aiba cu fete frumoase
Exceptie: Exista si baieti (mai putini) care sunt interesati si atrasi de inteligenta unei fete, de simtul umorului, ca nu sunt fitoase.
Tu nu ai cum sa schimbi lucrurile astea, dar e bine sa faci 2 lucruri:
-Sa-ti pastrezi identitatea, adica sa fii asa cum ITI PLACE TIE sa fii si nu cum vor altii
-Daca iti place un baiat si vrei sa-l atragi catre tine trebuie sa fii CEL MAI MARE FAN al lui (sa razi la glumele lui, sa lauzi tot ce face el, sa-l lauzi in fata prietenilor lui)
P.S.: Cu cat cunosti mai multi oameni cu atat vei stii mai bine sa-ti alegi prietenii!

| SlowLikeSnow a răspuns:

Iti dau un sfat? Nu mai fi invidioasa si da'l incolo de baiat.Eu sunt a8a si am ciuda pe una si ma ...pe fata ei. Dar stii ce? nu ma mai intereseaza cine o place cine o place, ma intereseaza de mine nu de ea.Pana la urma nu are rost iar legat de baiat.stai u linistita k ai doar 11 ani, ai o adolescenta inainte si mult timp sa cunosti alti baieti care sa te placa si pe tinewinking nu lasa invidia si gelozia sa puna stapanire pe sufletul tau inca de acumwinking

| blondinata14 a răspuns:

Pai uite trateaza-l cu indiferenta.Eu cand eram de varsta ta, ma indragostisem de un baiat dar el zicea ca sunt fitoasa si chestii d'astea si am inceput a il iugnor. Dupa 2 saptamani a venit la mine si mi-a zis ca ma place si nu stiu ce, deci ingora-l ca o sa vina el dupa tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca da.

| anonimcusangerece a răspuns:

Ce sa zic ai scris cam mult...dar totusi eu zic sa il ignori se vede k e un fitos doar din ce ai spus tu, daca imi dai voie sa iti dau un sfat exista multi baieti pe acest pamant deci nu te opri aici caci nu cred ca e o zana! pup funda

| 31decembrie2008 a răspuns:

La 11 ani aveti astfel de preocupari? Doamne, ce au ajuns copii din ziua de azi! Mai bine pune mana si invata. Daca azi Stefan e interesat de forme, pe la 25 cand isi va cauta jumatatea va fi interesat de ''creier''.Asa ca poate cine stie, tu vei fi castigatoarea inimii lui! Nu uita ca nu conteaza prima persoana din viata cuiva, ci ultima!