| baiatulxboyx a întrebat:

am o prietena si m-am gandit sa ii zic asta pentru ca s-asa imi faceam rau singur.In plus ma gandeam ca merita o explicatie, pentru ca azi s-a suparat pe mine cand am inceput sa o evit si mi-a zis ca numai vorbeste cu mine : "Uite X, ma gandeam ca meriti o explicatie, ideea e ca eu te plac foarte foarte foarte mult doar prin simplul fapt ca atunci cand te tin de mana sau te ating ma simt cel mai fericit.Stiu ca tie inca iti mai place de Y( si nu incerca sa negi asta )si mai stiu ca nu pot sa fiu cu tine, pur si simplu esti mult prea buna pentru mine, de aceea m-am gandit sa te evit pentru o perioada pana imi trece "moftul" asta pentru ca ma chinui singur. Tu nu ai nicio vina, de fapt ai, problema este ca esti prea prea prea frumoasa big grin. Sper sa ma intelegi si sa nu te superi pe mine."
Este bine ce am zis? Ce ar trebui sa schimb? Mergeti pe ideea mea pentru ca stiu eu de ce fac asta.
Exagerez? Adica, mie unu, fiind baiat, nu cred ca mi-ar placea sa aud asa ceva de la o persoana pe care nu o plac, fetele sunt altfel?
P. S.: E pentru o fata de clasa a 8-a.

3 răspunsuri:
| Muppet a răspuns:

O eviti pentru ca e prea frumoasa si iti place foarte mult de ea? Ca asa se intelege din ce ai scris cu exceptia faptului ca ai zis ca inca ii mai place de cineva. Daca e singura ta problema vorbeste despre asta cu ea. Poate te inseli, si daca nu fa-o sa il uite.Sau daca pur si simplu vrei sa scapi de ea nu o minti.Zii in fata ce simti.E cel mai bine pentru o fata dupa parerea mea.

Pa-pa :*

| fgch a răspuns:

Mda, exagerezi foooooarte tare big grin.Nu-i spune asa ceva, fara foarte foarte foarte mult, si prea prea prea frumoasa (parerea mea, doar ca eu nu mai stiu exact cum reationeaza fetele de clasa a 8-a tongue). Spune-i ceva de genu:"Asculta, trebuie sa vorbim...Stii, mie imi place de tine, si intr-o zi as vrea sa fim impreuna, doar ca stiu ca tie inca iti mai place de altcineva, deci dorinta mea nu se poate indeplini inca.Asa ca am decis, inspre binele nostru, ca eu sa te evit o vreme, pana cand imi trece. Sper sa nu fac o greseala si sper sa ma poti ierta, insa chiar nu pot sta langa tine cu gandul ca nu te pot avea"winking. Acum tu stii ce e mai binewinking. Multa bafta big grin

| baiatulxboyx explică:

Ramoona, o evit pentru ca nu o pot avea si imi place mult de ea.