| IxaDeathAngel a întrebat:

Buna TPU! Am o prietena tare speriata si vreau sa o sfatuiesc! Din cate am inteles ea are himenul elastic! Si-a inceput viata sexuala acum ceva vreme. Acum problema este urmatoarea: ea a avut contact sexual cu iubitul ei acum ceva vreme. La inceput a fost protejat dar din cate am inteles prezervativul s-a rupt iar baiatul a ejaculat in ea. Ciclul ii intarziase inainte de contact! E probabil sa ramana insarcinata? Vreau s-o ajut...

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Este posibil...

Durerile de sâni pot reprezenta simptome premenstruale, care apar cu 3-7 zile ( sau mai RAR, chiar cu 10 zile ) ÎNAINTE de a veni menstra - deci, e posibil ca în următoarele zile să-i vină menstruaţia!

33 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru IxaDeathAngel):

Cu plăcere!

Mersi şi eu pentru fundiţă.

Toate cele bune.

| IxaDeathAngel explică (pentru bursuc001):

Mai am o intrebare, daca durerile de sani sunt, ar fi posibil sa nu ii vina ciclul? pentru ca inca nu i-a venit si e speriata rau.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru IxaDeathAngel):

Este POSIBIL şi să nu-i vină ( dacă este vorba de o dereglare hormonală ) chiar dacă are dureri de sâni ( care pot avea şi alte cauze ) sau alte simptome premenstruale.

Dacă nu-i vine până în 10 ianuarie, atunci să meargă la medic!