| bellaisabella a întrebat:

Am o problema...Acum 4 ani m-am indragostit de un baiat mai mare de cat mine... dar el nu ma iubea, din iarna incerc sa il uit, acum sunt impreuna cu cineva dar parca simt ca inca il iubesc pe baiatul de care m-am indragostit acum 4 ani, ce ar trebui sa fac? acel cu care sunt acum ma iubeste, si eu il iubesc dar totusi nu il pot uita pe primul. Dau fundita si vot.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Tu,de fapt, incerci sa-ti uiti dragostea pentru baiatul mai mare cu 4 ani, prin relatia pe care o ai acum.Si se pare ca nu prea reusesti.Stiu ca nu-i usor, pentru ca in afara ca nu-l poti uita te simti si vinovata ca nu-l poti iubi pe cel cu care esti asa cum ar merita.Ce sa faci? Sa te gandesti asa, cand un baiat te face sa plangi nu te merita.Cel care te merita nu te va face sa plangi.Gandeste-te cat de mult te-a facut sa suferi fiindca nu te iubea si lupta-te sa ti-l scoti din suflet ca sa nu-ti mai faci rau singura.Nu te-a iubit atunci, nu s-a schimbat ceva ca sa o faca acum.Ai un alt drum acum si o alta relatie. Daca vezi ca nu merge, desparte-te si de actualul si gaseste pe altcineva pe care sa simti ca l-ai putea iubi.Totdeauna omul vrea tot ce nu poate avea,nu te condamna nimeni,deci.Dar,nu merge inapoi ca racul,priveste inainte,viata te asteapta, fii increzatoare. Uita-l, ai grija de sufletul tau in primul rand si sa crezi ca totul va merge bine.Mult noroc.

6 răspunsuri:
| Georgiana21 a răspuns:

Nu sunt sigura daca ceea ce simti tu e iubire, sau obsesie ( bineinteles, nu obsesie care genereaza alte afectiuni psihologice).
Ar trebui sa uiti de el. Tu te agati de imaginea lui, de amintirea lui.
Acorda-i importanta actualului tau prieten, pentru ca acest lucru este mai important.

| OANA_6800 a răspuns:

Ciudata situatie, dc ti-ai facut alt prieten dac il iubesti pe celalalt, nu se poate sa iubesti doi baieti din punctul meu de vedere.

| alexandra_3699 a răspuns:

Uite totusi incearca sa-l uiti pe acel baiat de care te-ai indragostit. Stiu ca e greu dar incearca.Acum ai un baiat de treaba care e langa tine si care te iubeste.Nu rata sansa asta. Daca acel baiat (primul)nu te iubeste asta nu inseamna ca tu trebuie sa stai si sa suferi.Incearca sa treci peste si bucurate de ce ai cum.

| Allexis a răspuns:

Sa iti vezi de viata ta si atat. Daca nu te iubea, n-o sa te iubeasca nici acum, nici peste ceva vreme. Si daca nu il poti uita, fa-i un serviciu actualului tau iubit si da-i papucii, ca poate bietul de el te iubeste si nu primeste iubire in schimb, cu siguranta.

| Deĺααα a răspuns:

`happy

| Lummy a răspuns:

E greu...incearca sa nu te mai gandesti la acel baiat, fii numai cu cel de acum, nu e usor, dar nici imposibil.nu cred ca se merita se stici o rel pentru o idila de-a ta care nici macar nu s-a implinit...gandeste-te bine