| p2099 a întrebat:

am o problema am 16 ani si nu am avut niciodata un iubit ...cateodata ma simt asa de singura, si incep sa disper cand vad numai iubire in jurul meu, ma intreb de ce nu as putea avea si eu pe cineva care sa ma iubeasca asa cum vreau eu... e normal sa nu am prieten la varsta asta? voi la ce varsta ati avut primul prieten? imi puteti sa imi da-ti un sfat! va

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E bine sa nu ai, acum sant multe boli de transmitere sexuala la mijloc.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Paula. Iubit e cam mult pentru anii tai. Invata, in primul rand, citeste, cultiva-te, ai grija mare la igiena gurii, imbraca-te cu gust, si sigur te va remarca un baiat, tu de un prieten/amic ai nevoie, nu de "iubit", mai ales daca ai si sani dezvoltati. Fa asa, fi optimista si va fi bine!

| Narcis2007 a răspuns:

Eu am 19 ani si nu am avut niciodata o iubita...stiu cum te simti dar cred ca pana la 20 de ani nu ar trebui sa iti faci griji pentru asta

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Paula dragă, nu dispera ai doar 16 ani, nu te grăbii, te cred că te simti singură, apelează la Dumnezeu in rugaciuni, sa te ajute sa poti rezista.

| neutrino a răspuns:

Esti o persoana fericita daca in jurul tau vezi si este numai iubire. Mai asteapta putin si vei fi si tu in randul oamenilor. Nimeni nu a scapat neiubit!

| Fatamuntilor a răspuns:

E normal, nu ai pierdut mare lucru!
Va veni si vremea ta, nu dispera!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dai seama nenorocire. auzi la tine numai iubire in jurul tau laughing, macar lasa-ma. chiarca ai 16 ani cu mentalitatea asta. deschide ochii mai bine si vezi curvareala din jurul tau, habar nu ai tu ce e aia iubire.

| NoName0x0 a răspuns:

N.ai mai pus intrebarea asta o data?

| Plushul a răspuns:

Am trecut si eu prin asta tot asa reactionam si eu ca tine tot la 16 ani laughing) si intr-un final am renuntat la a ma mai gandi la asta si culmea mi-am facut prieten big grin. Aasa ca nu te mai gandi incontinu pentru ca va veni si vremea ta tongue.Nu scrie nicaieri ca la 16 ani sau mai stiu eu ce varsta e obligatoriu sa ai prieten.Nu esti prima si nici ultima care trece si va trece prin asa ceva

| Memo97 a răspuns:

Un facebook, o poza ceva? stii tu

| BbyCriss a răspuns:

In unele cazuri asa se intimpla pentru ca fata nu este prea draguta etc. Insa daca la tine este totul ok cu chestiile astea, inseamna ca nu e momentul. Eu la fel am inceput sa ma intilnesc cu baietii mai tirziu si nu pentru ca nu am avut dorinta dar pentru ca asa s-a primit. Credeam atunci ca e din cauza ca ma dau total invataturii insa a aparut un baiat in viata mea si combinam bine invatatura cu iubirea. Deci, nu trebuie sa fii trista din cauza aceasta. Nu la toate fetele se intimpla asta la fel insa e mai bine sa se intimple totul mai tirziu decit cum alte fete nu mai sunt virgine la 14-15 ani. Nu te da batuta, fii sigura in tine. Daca ai ceva neajunsuri cu infatisarea, kilograme in plus sau ceva de genul acesta (tu stii mai bine neajunsurile tale), corecteaza si va fi totul si mai super. Bafta!

| Wiiillll a răspuns:

Un facebook ceva smug?