| AlexandraSkyFalL a întrebat:

Buna TPU sad
am o problema cam marisoara..pentru mine.
M-am indragostit de un baiat din Germania pe nume Eric.
A venit in Bucuresti sa ne aduca companiei niste acte de semnare pentru strainatate o poveste lunga.A fost dragut baiatul,e blond,inalt, musculos si tatuat[daca si asta conteaza].M-am indragostit de el foarte repede, am incercat sa-i gasesc numarul de telefon si facebook-ul.Prietena mea a tinut legatura cu el,si am aflat ca fetele se dau la el, chiar isi fac poze cu el, si din alea.Imi este frica sa nu-l pierd,imi vine sa plang cand aud ca el numai vine in tara,sunt foarte sensibila, urasc motivul ca ascult melodii triste...
Ce sa fac? Eu nu mai pot sa ii spun nimic lui, deoarece numai vine aici niciodata.
Cum sa ma calmez in primul rand?

Scuzati de greselile gramaticale sau de exprimare.

Funda

9 răspunsuri:
| memonelxd a răspuns:

Baga-ti un deget in gura, si lasa melodiile triste. seriostongue tipu sta in Germania... tu in Romania crezi ca o relatie la distanta ar merge?

| Azµre a răspuns:

Veziți de treabă nu ai nici o șansă cu el. Treci peste că devine o obsesie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ceva trecator. Mi s-a intamplat si mie sa tin la cineva care era in strainatate.
Stiu cum te simti, ca si cum nu ai putea trai fara el, dar stai calma.
Asculta melodii triste, mananca inghetata sau ce vrei tu, vorbeste cu prietenele tale, descarca-te, caci ai nevoie de imbratisari big grin Eventual mai iesi in oras, mai intalneste baieti noi.
Trebuie doar sa astepti. Timpul le rezolva pe toate, crede-ma.

| MrAnderson a răspuns:

Salut

Cum sa il pierzi daca nu l-ai avut niciodata?
Din cate am inteles, omul a venit, a pus niste stampile, si a facut cale-ntoarsa.
Eu zic ca e doar o atractie de moment. O mica obsesie fizica. Nu inseamna ca e ceva rau, dar nu poti considera asta o relatie, avand in vedere ca e ceva unilateral.
Cel mai bine ar fi sa uiti de el, te linistesti, iti revii din starea asta de panica, si treci peste el, si peste moment.

| WildDream a răspuns:

Nu poti sa-l pierzi pentru ca nu a fost niciodata al tau. Mai bine il lasi in urma si iti vezi de viata ta...

| Șurubelniță a răspuns:

Tipul nici macar nu-si aduce aminte de tine daca cineva iti rosteste numele. Mai citeste-ti o data mesajul si sper sa realizezi singura cat de stupid suna. "M-am indragostit care nici macar nu stie ca exist".
In primul rand, nu te-ai indragostit, esti pur si simplu atrasa fizic de el, chiar tu ai spus ca respectivul arata bine.
Nu stii absolut nimic de el, nu stii temperamentul, comportamentul si rationamentul lui.
Uita-l, nu se merita sa te atasezi emotional de unele persoane cu care nu ai nicio sansa!

| Schatzyyyyy a răspuns:

Lasa-l in pace! E o iubire imposibila!

| zeulzamolxe666 a răspuns:

Stai linistita, iti trece. data viitoare vine cu acte un congolez!

Răspuns utilizator avertizat