| aLaLa a întrebat:

Am o problema care ma tot framanta de cateva zile.sad dar sa nu o mai lungesc, trec direct la subiect. am fost cu un baiat 3 luni fara o zi. de ce ne-am despartit? eu eram la mare, el acasa. stia si el ca banuiam ca ii place de una. si cat timp eu nu mai eram acasa ca sa stiu tot ce face, el a iesit chiar cu eahappy si s-au dus si intr-un loc unde puteau fi vazuti de multa lumestraight face de unde stiu toate astea? de la el. m-a sunat in seara aia dupa ce a iesit cu aceasta fata si mi-a povestit el tot, spunandu-mi ca a fost cel mai mare prost. nu am stat pe ganduri, niciun baiat nu si-a batut pana acum joc de mine, deci m-am despartit de el atunci. apoi, o saptamana intreaga s-a rugat de mine sa ne impacam si a jurat ca nu o sa mai greseasca vreodata si tot asa... intr-un final, i-am zis ca ne impacam, dar ii dau raspunsul peste o saptamana ptc nu sunt sigura ca asta e cea mai buna decizie. aseara am iesit foarte putin si am stat de vorba. i-am zis ca totusi nu cred ca pot sa trec peste asta si ca mereu ma gandesc si am fost destul de distanta, dar el era foarte afectat si ma implora sa-l iert ptc nu se va mai repeta si se comporta ca atunci cand eram impreuna, ba chiar mai frumos si asta ptc, zice el, si-a dat seama cat de mult ma iubeste. eu nu stiu ce sa fac, unele persoane s-au bucurat ca ne-am impacat, dar prietenele mele imi spun mereu ca am fost proasta ca i-am dat oarecum a doua sansa..si daca as fi fost eu in locul lor, la fel as fi spus. dar e vorba despre niste sentimente fata de o persoana pe care am vazut-o in fiecare zi timp de 3 luni,dar mai e si chestia ca pic de proasta in fata multora ptc l-am iertat si nu imi doresc asta! nu am lasat niciun baiat sa isi bata joc de mine pana acum, dar el a facut-osadnu stiu ce sa fac, va rog frumos, as vrea niste sfaturi, multumesc anticipat si imi cer scuze daca v-am plictisit cu problemele mele sad

7 răspunsuri:
| Lexy ♥ a răspuns:

Asa spunem toti eu nu iert, eu nu trec peste si asa mai departe dar cand esti pus in fata faptului implinit este foarte greu sa iei o hotarare.Eu zic sa te gandesti foarte bine daca poti sa treci peste ce ti-a facut, pentru ca daca nu poti trece peste o sa iti fie foarte greu sa te gandesti in fiecare zi ce ti-a facut sa te enervezi si sa va certati pana o sa ajungeti sa va despartiti. Daca crezi ca poti sa il ierti si sa nu mai deschizi niciodata subiectul asta impacati.va daca nu eu zic sa nu va impacati pentru ca o sa aveti amandoi de suferit.M-ai stai o perioada si gandeste-te ce vrei sa faci.Cat despre prietenele tale, nu ar trebui sa le intereseze ce faci tu cu viata ta este viata ta si tu comanzi ce ai de facut, ca faci bine ca faci rau tu trebuie sa decizi ce faci niciodata altcineva.Mai bine sa iti para rau de greseala ta decat sa regreti ca ai ascultat de ele.Lumea nu o sa o multumesti niciodata indiferent ce ai face asa ca fa ce simti..Numai bine.

| Aimèeeee a răspuns:

Eh, am patit-o si eu. happy
I-am citit o conversatie prietenului meu cu o fata ( amica de-a lui ). L-am intrebat ce treaba are sau a avut cu fata respectiva si nu imi recunostea nimic. Pana la urma i-am zis ca stiu adevarul dar vreau sa il aud de la el, daca nu ne despartim.
Si mi-a zis ca s-a intalnit o data cu ea si s-au pupat, cand am auzit cele spuse am ramas putin blocata, m-am simtit jignita, toti prietenii imi ziceau ca sunt nebuna, naiva daca il iert. Si m-am despartit de el.
Timp de 2-3 zile nu i-am raspuns la telefon, si m-a sunat fata aceea si m-a rugat sa-i raspund ca nu are nici o treaba cu el. Intr-un final l-am iertat pentru ca plangea in fiecare zi si mi-a parut rau de el. Acum nu regret pentru ca s-a schimbat din ziua aceea parca e alt om.
Nu trebuie sa te intereseze ce iti zic ceilalti. Este decizia ta.
Ai putea totusi, atunci cand te intalnesti cu el sa-i spui sa o sune pe fata aceea si sa-i spuna ca nu mai vrea sa auda de ea ( si alte chestii de astea), dar sa ii zici atunci pe moment, nu dinainte ca poate vorbeste cu ea.
Oricine merita a doua sansa. Te pup

| C26 a răspuns:

Buna.
Am patit si eu, si stiu cum e happy Tine minte, un baiat care ti-a facut odata asta, si daca il ierti, o sa mai faca happy Pt ca stie c-o sa fie iertat, ca-l iubesti [-x
Inteleg, ca tii la el.
Dar fii atenta daca te impaci cu el, nu-i mai arata ca tii asa mult la el, si poarta-te mai rece putin cu el happy
Ca sa vada ca inca nu ai uitat ce a facut happy
Si vezi cum se comporta cu tine, si nu-l crede cand iti jura ca nu mai face, si ca ii pare rau..Baietii asa fac tot timpul, dar niciodata nu fac ceea ce au zis happy

| And4rr a răspuns:

Poi daca il iubesti ramai cu el. Daca nu nu ramane. Daca simpti ceva pentru el si crezi ca mai merita o sansa atunci fi impruna cu el.

| vasiyo a răspuns:

Eu zic sa ii mai dai o sansa dar daca iar o da in bara sa isi ia le revedere si ca nu stie ce fel de fata a pierdut el.

| KatherineSophia a răspuns:

Si prietenul meu si-a batut joc de mine si mult mai rau ca al tau de tine, intr-o saptamana m-a inselat cu 3 fete laughingun excroc. eram de o luna impreuna. si-a batut joc de mine. dar l-am iertat. nu am putut sa il dau la o parte din viata mea. mi a facut multe faze cred ca a vorbit cu 1000 de fete. dar dupa ce am aflat. imi era scarba de el. nu in sensu ala de scarba. imi era scarba ca s-a sarutat cu altele. am devenit mai rece fata de el fara sa imi dau seama si el a observat asta. a inceput sa tina la mine. si s-a schimbat. de atunci nu ma mai inselat. sau cel putin nu am aflat eu laughing dar totusi nu il cred in stare. facem totul impreuna nu avem secrete. ne iubim enorm. imediat facem un an. asa ca nu uita oamenii se schimba. iar daca in decurs de inca o luna nu se schimba. termina cu el. stiu e greuu, il iubesti sad Sper sa iei decizia cea buna, te pup! :*

| ralucaella28 a răspuns:

Daca te iubea cu adevarat nu facea una ca asta, sunt multi alti baieti care stiu sa se comporte mai bine ca el. Experienta se va repeta, daca a facut acum dupa o perioada in care se va comporta frumos o va face din nou.