| c0ntsimplu a întrebat:

Am o problema care vreau sa o scot la capat cat de curand si sa fie benefic atat mie cat si fetei care o plac.
Este o fata care imi place foarte mult, iar ei de asemenea de mine din cate observ, desi cred ca este putin indecisa.
A fost o vreme cand am vorbit destul de mult la telefon, dar niciodata nu ne-am vazut face to face, deoarece asta a fost pe timpul verii, iar eu nu aveam cum sa vin la oras unde fac acuma Facultatea si unde sta si ea.
Prin septembrie am incetat sa nu mai vorbim, asta pana am inceput Facultatea prin Octombrie, cand am sunat-o cateva zile la rand si nu mi-a raspuns!
Acuma 2 zile mi-a zis ca ii este dor de mine si vrea sa vorbeasca cu mine.
Cum ar trebui sa reactionez, ce sa ii zic?
Dau funda!

Răspuns Câştigător
| TheLoveDoctorr a răspuns:

Ah,simplu... Ii spui ca te-ai bucura sa o vezi stabilesti TU cand si unde, daca savurati un suc undeva sa nu te intinzi, eu zic vreo 30 de min. ( gasesti un motiv si pleci, esti un om important) dar totusi ii spui ca te-ai simtit bine in prezenta ei si ar fi misto sa o mai revei in timp ce o pupi. In acel moment stabilesti CLAR intentiile tale, repet, tu spui CAND si UNDE. (ex: Din pacate trebuie sa fug, am ceva treaba dar putem continua asta Miercuri dupa-masa, dupa 16:00 ). Pentru alte detalii sau nelamuriri te astept cu un mesaj privat. Pana mai vorbim : NU o bombarda cu msaje sau telefoane!

9 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Esti student, tu nu ai timp de balarii de genul asta, tu trebuie sa strabati cat mai multe cearsafuri, sa iesi cu baietii, sa va imbatati, sa faceti petreceri in camin

| MidnightR a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Coreect,imbatatul este asa o caracteristica definitorie a studentului.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru MidnightR):

Exact nu exista student care sa nu se fi imbatat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are niciun interes fata de tine, las-o.

| Xpressurself a răspuns:

Sa te bucuri ca vrea sa te vada si sa te intalnesti cu ea. dar grabeste-te pana nu se razgandeste. asa sunt fetele, daca vad ca stai mult pe ganduri... banuiesc ca a avut nevoie de putin timp sa se hotarasca in privinta ta, o fi avut pe altcineva si a vrut sa scape de el sau numai ea stie ce a facut.
ce mai conteaza?
ce te face sa astepti doua zile sa te hotarasti?
scoate-o la o plimbare, la un suc si vezi poate prinzi curaj sa-i dai si un pupic.

| MultiCore a răspuns:

Ar fi interesant ca printr-o coincidență ea să îți răspundă aici. laughing Aș da orice.

| c0ntsimplu explică (pentru MultiCore):

E prea desteapta sa ceara informatii pe TPUwinking

| MultiCore a răspuns (pentru c0ntsimplu):

A sunat cam urât dar îmi place răspunsul tău. Ți-aș da fundă dar nu pot.

| c0ntsimplu explică:

Mie nu-mi trebuie prostii de astea, desi 1 data pe luna sunt de acord sa mai ies si eu, dar Pe primul loc este Meseria care vreau sa devin fiind aceea de Kinetoterapeut, iar pe locul doi vreau sa am o fata langa mine Desteapta si iubitoare.
Aceasta fata este foarte destepteata (citita) nu e tipul de fata care pune botul la orice chestie marunta plus ca este si frumoasa, vrea sa devina profa de Mate si a luat bac-ul cu 9, 80!