| ღLoveღMusicღ a întrebat:

am o problema cum credeti ca va reactiona un vechi best friend care am fost prieten cu el mai bine de 10 ani adica din copilarie(de la gradinita) si in ultimii 5 ani nu am mai vorbit pentru. ca nu am mai avut timp, etc. ei bine cum credeti ca va reactiona daca stie ca il iubesc, oricum de curand s-a intamplat asta... si nu stiu ce sa fac si nu stiu cum va reactiona adica oricum stie de la toata scoala... as vrea sa stiu cum reactioneaza, ce sa fac si cum sal recapat ca prieten macar?

4 răspunsuri:
| Ionut_Alex_1989 a răspuns:

Cum adica un vechi best friend care ai fost prieten cu el? si cum de ai fost de 10 ani impreuna cu el, au mai trecut 5, si inca esti la scoala? pfff mai si stie toata scoala. naspa

| Alexaa_4438 a răspuns:

Pai esti fata sau baiat ca nu prea am inteles laughing...in orice caz daca vezi ca te ignora ai face bine sa-l intrebi de ce pentru ai tot dreptul sa stii mai ales daca va cunoasteti de atata timp.Si pe urma gandeste-te daca vrei sa fi impreuna cu el sau daca vrei sa fiti doar prieteni. Daca vrei sa fiti doar prieteni spune-i cu lumea vorbeste aiurea si ca nu-i adevarat.

| Lascu_Ciprian_1977 a răspuns:

Ia legatura cu el,propune-i sa va intalniti la o cafea,sa discutati despre ce a facut fiecare in perioada asta in care nu v-ati vazut, dupa asta vei avea mai multe informatii, cel putin stii cum stai in relatia cu el.succes!

greece12
| greece12 a răspuns:

Va fi foarte surprins,fara indoiala!
Anumite lucruri au nevoie de multa delicatete,incearca sa te apropii din nou de el,nu-l poti trazni cu noutatea asta dintr-o data!
Vorbeste-i,e primul lucru pe care il ai de facut si,in functie de reactia lui, iti planifici urmatorii pasi.
Trebuie sa fii constienta ca, daca aveti 5 ani sa vorbiti,el are o viata despre care nu stii mare lucru, ai grija sa nu inoportunezi, intereseaza-te de noutatile lui mai intai si vei intelege singura ce e de facut!
Mult noroc!