| OmSecret a întrebat:

Am o problema.Deci am 14 ani si m-am indragostit de o fata de 13. I-am mai trimis mesaje pe Facebook si luni au sarit 1 baiat si toate fetele din clasa ei pe mine ca o plac, ma place, sa ne combinam. Acum nu le ințeleg comportamentul acelor fete acum se uita la mine, imi zambesc, ma mai saluta, ma mai intreaba ca o plac...Pana luni nu m-au salutat sau ceva acum totul e diferit.In fiecare zi sar colegii ei pe mine ca ma place, ca o plac...Cand o vad ma rusinez foarte tare si ma retrag in locuri mai retrase.Azi din nou au sarit pe mine, in fata claselor noastre(avem clasele una langa alta)si tot ma intrebau ca o plac, au chemat-o afara si eu m-am dus in clasa(sunt timid). Intr-o pauza am avut curaj sa raman pe hol si a iesit pe ea afara.M-am uitat la ea, ii zambeam si ea inapoi.Acum am nevoie de niste sfaturi.Va rog sfaturi detaliate promit ca dau funda celui mai bun raspuns.

3 răspunsuri:
| IAR a răspuns:

Trebuie sa faci primul pas ca astfel nu o sa intample nimic, cu cat o sa astepti mai mult cu atat o sa ai sanse mai putine deci strange tot curajul si fa pasul, scurt si la obiect.
Daca nu iti gasesti curajul inseamna ca nu o placi suficient.
Daca ti-a zambit inapoi ai o sansa, ce mai astepti, du-te!

| Violleta2022 a răspuns:

Eu vin si te intreb, de unde stiu colegii tai ca esti indragostit de acea fetita? Tu ce destainui clasei?

Ce sfatuir vrei de la noi?

| Emma30555 a răspuns:

Spune le colegilor sa nu se mai bage, sa fie mai discreți, ei practic complica totul pentru ca pun prea multa presiune. Apoi încearcă sa vorbești cu ea, invit o după ore la o plimbare, vorbește cu ea natural la fel cum vorbești cu oricine