| OmSecret a întrebat:

Am o problema! Deci de cand a inceput scoala m-am indragostit de o fata! E cu un an mai mica decat mine.I-am aratat ca o plac ma tot uitam la ea imi zambeam, ea numai saptamana asta am vazut-o sa imi zambeasca.Ma gandesc tot timpul la ea, noaptea o visez...Deci problema e aici.I-am scris niste masaje pe Facebook si azi toata clasa ei a sarit pe mine ca o plac...Am o vecina care e im clasa cu ea si a zis ca ma place si sa ne combinam daca nu ne combina ea.Azi nu am mai iesit din clasa ma tot gandeam.Deci ce pot sa fac? Vreau niste sfaturi utile dau funda si vot. Urgent daca se poate.

2 răspunsuri:
| ibaal a răspuns:

In primul rand...cati ani ai?! laughing thinking
Cat despre clasa ei...so what?!
Mergi inainte!
Dar, las-o mai moale cu vecina, pare a fi cam vuvuzela laughing
Cat despre fata, o placi, probabil te place...si daca veti fi impreuna nu va veti ascunde.
Toata treaba e sa fie de ambele parti... daca nu, mergi mai departe.
Ce conteaza ce spun altii?!
Nu e nimic anormal in a-ti placea de-o fata.
Bafta!

| Andrea1313 a răspuns:

Pai încearcă să mergi la ea și să vorbiți. Așteaptă până o să fi sigur ca te place, nu de alta, dar să nu ți se intample ca la o prietena. Se uita dupa un baiat, el îi zambea, dar acel zambet era din amabilitate, ceilalti spuneau ca si el te place, combina-te si de fapt nu era asa. Si a suferit foarte mult. Despre vecina ta nu siu ce să zic. Nu o lasa sa se bage in viata ta. Comunica mult cu ea si daca simti ca va potriviti si ea te place atununci spune-i ce simti pentru ea. Succes!